Miłośnicy czytania książek, doskonale wiedzą, jak uciążliwe bywa ich wożenie ze sobą. Ciekawe powieści to zwykle grube i ciężkie tomy. Trudno je zmieścić w damskiej torebce, a przenoszenia nie ułatwia nam również ich wysoka waga. Dlatego, jeśli lubisz czytać, na pewno zastanawiasz się, czy warto kupić czytnik ebooków. Dla kogo będzie to właściwy wybór? Jaki czytnik będzie najlepszy dla Ciebie? Sprawdź koniecznie!

Czytnik ebooków – kto powinien go mieć?

To pytanie zadaje sobie bardzo wiele osób, które lubią poświęcać swój wolny czas na czytanie książek. Lista zalet czytników jest bardzo długa. Nowoczesne czytniki ebooków dostępne na polskim i zagranicznym rynku to eleganckie, niewielkie przedmioty, w pełni spełniające swoje funkcje. Jeśli na co dzień książki towarzyszą Ci na każdym kroku, wiesz doskonale, jak ciężkie potrafią być i jak trudne bywa noszenie ich ze sobą. Posiadanie czytnika ebooków jest jak noszenie ze sobą całej biblioteki. W tym celu nie potrzebujesz jednak ogromnej ciężarówki do przewiezienia wielu książek, a małej kieszonki w torebce lub plecaku.

Jeśli jesteś stałym bywalcem księgarni, wiesz równie dobrze, jak drogie są papierowe książki. Często jedna pozycja to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych. Mając dostęp do czytnika ebooków, możesz korzystać z licznych promocji, w których większość egzemplarzy kosztuje w granicach kilkunastu złotych. Korzystnie wypada również zapisanie się do jednego z coraz popularniejszych programów lojalnościowych, w ramach których masz dostęp do szerokiej gamy nowości książkowych – w zamian za uiszczanie jedynie miesięcznej składki. Zwykle wynosi ona nie więcej niż kilkadziesiąt złotych. W ten sposób w cenie jednej książki papierowej kilka książek w wersji ebooków. Nie musisz się więc zastanawiać czy warto kupić czytnik ebooków. Inwestycja zwróci Ci się w ciągu kilku miesięcy.

Jaki czytnik ebooków kupić?

Wiele osób zastanawia się jaki jest najlepszy czytnik ebook. Wybór na rynku jest dość duży, dlatego warto kierować się opiniami dotychczasowych użytkowników czytników ebooków. Możesz również skorzystać z dostępnych w Internecie rankingów – np. na stronie Terdeals. Jak wynika z opublikowanego tam rankingu , aż 4 z 5 pozycji to czytniki ebooków marki Kindle. Nie bez powodu, jest to przodująca marka specjalizująca się w produkcji tego typu sprzętów. Jeśli nadal nie wiesz, jaki czytnik ebooków wybrać, powinieneś stworzyć spis swoich potrzeb i oczekiwań. Czytniki różnią się między sobą pojemnością pamięci, długością czasu pracy, wagą i designem. Część z nich dedykowana jest wyłącznie do czytania ebooków, inne posiadają jeszcze funkcje dodatkowe. Indywidualne potrzeby i preferencje pozwolą dobrać czytnik ebooków, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Czym kierować się przy zakupie czytników ebooków?

Większość popularnych czytników ebooków jest bardzo lekka. Zwykle ich waga nie przekracza 200 g. To mniej więcej tyle, ile ważą dwie tabliczki czekolady. Dla porównania waga jednej papierowej książki potrafi przekroczyć kilogram. Bateria u większości czytników spokojnie wytrzymuje około tygodnia. Nie musisz więc każdego dnia ładować czytnika, tak jak bywa to w przypadku telefonów komórkowych. Czytniki ebooków to również idealne rozwiązanie dla osób, które na co dzień dużo czasu spędzają przed komputerem. Nie chcą one również po pracy wpatrywać się w ekran, gdyż ich oczy są wystarczająco zmęczone.

Czytniki nie wydzielają sztucznego światła, tak jak monitor czy tablety, dlatego wpatrując się w nie, Twoje oczy się nie zmęczą. Papierowe książki wymagają dodatkowego oświetlenia, które nie zawsze jest wystarczające. W przypadku czytników natężenie światła jest idealnie dostosowany do czytania. Wybierając czytnik, warto również zwrócić uwagę czy jest on wodoodporny. Szczególnie ta funkcja przyda się osobom, które lubią czytać w wannie lub zabierać ulubione książki ze sobą w podróż. W ten sposób nie będziecie musieli obawiać się zawilgocenia ebooka i związanych z tym problemów.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments