Rynek płatności bezgotówkowych dynamicznie się rozwija. Polacy są bowiem jednym z najbardziej otwartych społeczeństw, jeśli chodzi o nowe technologie. Wystarczy wspomnieć choćby o tym, że byliśmy drugim krajem w Europie, który otrzymał możliwość korzystania z Google Pay.

Nie dziwi więc fakt, że unowocześnienia dotyczą nie tylko metod płatności, ale również ich odbierania. Doskonałym przykładem jest chociażby terminal w telefonie, z którego korzysta coraz więcej polskich przedsiębiorców. Czy jednak jest on bezpiecznym rozwiązaniem? Pora się przekonać.

Zanim odpowiemy na pytanie czy terminal w telefonie jest bezpieczny warto wyjaśnić na czym w ogóle polega ta metoda odbierania płatności. Mówiąc najprościej, użytkownik, który posiada urządzenie z systemem Android 6 lub nowszym, dostępem do internetu oraz technologią NFC może zainstalować i wdrożyć aplikację pozwalającą odbierać płatności bezgotówkowe dokonywane zarówno za pomocą karty zbliżeniowej, innego telefonu lub zegarka z funkcją Google lub Apple Pay. Jak można się domyślać, rozwiązanie to daje korzyści obu stronom – zarówno sprzedającemu produkty i usługi, jak i kupującemu.

Czy jest to bezpieczne dla klienta?

Klient, który chce zapłacić bezgotówkowo za pomocą terminalu w telefonie nie ma powodu do obaw. Zanim zbliży swoją kartę lub urządzenie może sprawdzić kwotę transakcji widoczną na wyświetlaczu smartfona. Co więcej, jeśli przekracza ona 100 złotych konieczne będzie również podanie kodu PIN, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie. Warto wspomnieć również o tym, że klient podaje również numer telefonu, na który dostarczane jest powiadomienie o dokonanej transakcji oraz jej kwocie. Nie musimy w tym miejscu wspomnieć, że dane osobowe, takie jak wspomniany numer telefonu są zabezpieczone zgodnie z prawem.

Co z bezpieczeństwem przedsiębiorcy?

Tutaj również nie ma powodu do obaw. System terminali w telefonie współpracuje z największymi graczami na rynku, którzy zadbali o to, by wszystkie płatności były nie tylko szybkie i wygodne, ale również odpowiednio szyfrowane. Potwierdzeniem tego mogą być certyfikaty uzyskane od firm Visa i MasterCard.

Dlaczego warto zdecydować się na terminal w telefonie?

Widzimy już, że terminal płatniczy w telefonie jest rozwiązaniem bezpiecznym. Warto jednak mieć świadomość, że ponadto ma ono również szereg innych zalet. Przede wszystkim ta metoda odbierania płatności od klientów zapewnia nam pełną mobilność, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle istotne. Nie musimy również zmagać się z dodatkowymi kosztami, z jakimi wiąże się zakup standardowego terminalu. Unikamy również drukowania potwierdzeń co sprzyja ekologicznemu podejściu do prowadzenia biznesu. Nie da się również ukryć, że jest to rozwiązanie, które może pozytywnie wpłynąć na postrzeganie naszej firmy, ponieważ jest nie tylko innowacyjne, ale również wygodne.

Podsumowując, terminal w telefonie jest ciekawym, nowoczesnym i dopasowanym do potrzeb użytkowników rozwiązaniem. Nie musimy również obawiać się o bezpieczeństwo transakcji wykonywanych za jego pomocą. Każda firma chcąca udostępnić swoim klientom jak najwięcej opcji płatności powinna zainteresować się tą możliwością.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments