Tryb pełnoekranowy pozwala na wyświetlanie zawartości okna na powierzchni całego ekranu. Jest to bardzo przydatna opcja zwłaszcza podczas grania w gry lub oglądania filmów na komputerze. Zdarza się, że w trakcie korzystania z trybu pełnoekranowego widoczny jest pasek zadań systemu Windows. Niby nic wielkiego ale może przeszkadzać, zwłaszcza gdy widzimy ikony z migającymi powiadomieniami. Co zatem zrobić aby rozwiązać problem z ukrywaniem się paska na pełnym ekranie?  O tym w dzisiejszym artykule.

SPOSÓB 1

  1. Sprawdź czy na swoim komputerze masz zainstalowaną najnowszą wersję systemu Windows. Wejdź do ustawień (ikona zębatego koła), klikając na ikonę „Menu start”, znajdującą się w lewym, dolnym rogu ekranu (możesz skorzystać także ze skrótu klawiszowego, naciskając przycisk Windows + I).
  2. Po uruchomieniu ustawień otwórz zakładkę „Aktualizacja i zabezpieczenia”.
  3. Jeśli jest jakaś aktualizacja to ją tam zobaczysz. Możesz także pobrać ją ręcznie klikając na „Sprawdź dostępność aktualizacji”. Po zainstalowaniu aktualizacji, wróć do trybu pełnoekranowego i sprawdź czy pasek zadań ukrywa się. Jeśli nadal jest widoczny skorzystaj z kolejnych metod.

SPOSÓB 2

Możesz skorzystać z funkcji automatycznego ukrywania paska zadań w systemie Windows 10. Oznacza to, że wyświetli się dopiero po najechaniu na niego wskaźnikiem myszy na dole ekranu. Wystarczy wykonać następujące proste czynności:

  1. Wejdź do ustawień (ikona zębatego koła), klikając na ikonę „Menu start”, znajdującą się w lewym, dolnym rogu ekranu (możesz skorzystać także ze skrótu klawiszowego, naciskając przycisk Windows + I).
  2. Po uruchomieniu ustawień otwórz zakładkę „Personalizacja” a następnie w pasku menu po lewej stronie wybierz kategorię „Pasek zadań”. Przełącz opcję „Automatycznie ukryj pasek zadań w trybie komputera” (ustaw suwak w pozycji aktywnej, przesuwając go w prawą stronę). Możesz też zrobić to samo w trybie tabletu.
  3. Teraz pasek zadań zniknie. Aby go ponownie wyświetlić wystarczy, że najedziesz kursorem myszy komputerowej w dolną części ekranu.

SPOSÓB 3

Możesz uruchomić ponownie proces Eksploratora plików. Jest to znacznie szybsze rozwiązanie niż uruchomienie po raz kolejny systemu Windows 10.

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy na pasku zadań i wybierz „Menedżer zadań”. Możesz także użyć skrótu klawiszowego CTRL + SHIFT + ESC.
  2. Wyświetli się nowe okno Menedżera zadań. Na liście procesów znajdź zakładkę „Procesy systemu Windows”.
  3. W tym miejscu znajdziesz proces o nazwie „Eksplorator plików”. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz „Uruchom ponownie”. Pasek zadań na chwilę zniknie ale pojawi się z powrotem. Teraz gdy uruchomisz np. YouTube’a czy też inny serwis z filmami w przeglądarce Google Chrome i włączysz pełen ekran, to pasek zadań schowa się. Jeśli problem będzie pojawiał się w przyszłości to wystarczy ponownie zrestartować Eksploratora Windows.

Pytania?

Masz dodatkowe pytania? Coś poszło nie tak? Skorzystaj z możliwości skomentowania poniżej lub wyślij nam wiadomość korzystając z sekcji MAM PYTANIE

Piękniejsza strona naszego portalu! Najczęściej pisze o telefonii komórkowej oraz sieciach społecznościowych. A jak już ma dość to biega i sporo kręci na rowerze.
guest
14 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
7 miesięcy temu

dissertation writing services review https://dissertations-writing.org/

trackback
7 miesięcy temu
trackback
7 miesięcy temu

find a dissertation help tutor https://dissertationwriting-service.com/

trackback
7 miesięcy temu

cultural studies dissertation help https://buydissertationhelp.com/

trackback
7 miesięcy temu

jackpot magic slots https://www-slotmachines.com/

trackback
7 miesięcy temu

free game slots https://411slotmachine.com/

trackback
8 miesięcy temu
trackback
8 miesięcy temu

scatter slots cheats https://slotmachinesforum.net/

trackback
8 miesięcy temu

free caesars slots online https://pennyslotmachines.org/

trackback
8 miesięcy temu
trackback
8 miesięcy temu
trackback
8 miesięcy temu

gay dating in tupelo https://speedgaydate.com/

trackback
8 miesięcy temu

free gay phone chat no trial https://bjsgaychatroom.info/

trackback
8 miesięcy temu

3fatherland