pinterest

Obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszy się serwis Pinterest. Jednak nadal wiele osób zastanawia się skąd się wziął, na czym polega jego fenomen i jak można z niego korzystać. Zapraszamy do lektury! Może i Ty już niebawem będziesz gromadzić Piny na swojej tablicy? 🙂

CO TO JEST PINTEREST?

Pinterest to serwis społecznościowy, służący do tworzenia wizualnych zakładek. Inaczej mówiąc jest to taka wirtualna tablica z obrazkami, zdjęciami z których każde jest linkiem do jakiejś strony. Jeśli przeglądając internet, znajdziesz jakieś oryginalne zdjęcie, ciekawy film bądź interesujący artykuł, możesz to wszystko „przypiąć” do swojego konta na Pinterest. W zamian otrzymasz kolaż zdjęć. Zebrane w taki sposób obrazki to tzw. PINY. Każdy z nich jest połączony z oryginalną stroną, na której został umieszczony. Będąc użytkownikiem serwisu możesz zapisywać na własnych tablicach PINY innych użytkowników, dodawać do nich komentarze bądź też udostępniać PINY w różnych mediach społecznościowych np. na Facebooku.

JAK ZALOGOWAĆ SIĘ DO KONTA NA PINTEREST KORZYSTAJĄC Z TELEFONU Z ANDROID?

Pobierz Pinterest na telefon. W tym celu na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie znajdź ikonę „Sklep Play”. Uruchom aplikację (na poniższym zrzucie zaznaczone kolorem czerwonym). Po uruchomieniu sklepu wpisz w pasku wyszukiwania nazwę aplikacji Pinterest. Następnie po wybraniu z listy aplikacji, która nas interesuje, zaznacz opcję „Zainstaluj”. Po ukończeniu instalacji wróć do głównego pulpitu i uruchom Pinterest.

Wybierz kraj z którego pochodzisz a następnie zaloguj się do serwisu. Możesz to zrobić poprzez konto na Facebooku lub konto Google (jeżeli nie masz konta Google, dowiedz się jak je założyć z naszego artykułu /KLIK/). Teraz Pinterest poprosi Cię o polubienie 5 tematów. Wybierz te, które są najbliższe Twoim zainteresowaniom. Jest to istotne ponieważ piny, które będą się codzień wyświetlać na głównej stronie serwisu, będą pochodzić właśnie z tych bloków tematycznych. Zatwierdź klikając przycisk „Dalej”.

JAK TWORZYĆ TABLICĘ I ZAPISYWAĆ PINY? 

Tworzenie tablicy w profilu użytkownika oraz dodawanie pinów.

  1. Wejdź do swojego profilu, klikając na ikonę „Zapisane”, znajdującą się w prawym, dolnym rogu ekranu. Następnie wybierz ikonę plusa (na poniższym zrzucie zaznaczone czerwonym kółkiem) i kliknij „Utwórz tablicę”.
  2. Nadaj nazwę tablicy oraz określ czy ma być ona ukryta. Jeżeli tak, przesuń suwak w prawą stronę. Zatwierdź klikając „Utwórz”.
  3. Brawo! Utworzyłeś tablicę. Niestety nie zawiera jeszcze pinów. Aby to zmienić, wklikaj się do utworzonej tablicy, przejdź do opcji „Więcej pomysłów” i wybierz zdjęcie, które chcesz do niej dodać (kliknij na ikonę plusa, znajdującą się w prawym, dolnym rogu pinu).

Tworzenie tablicy przy zapisywaniu pina.

  1. Przejdź na główną stronę serwisu Pinterest ( kliknij ikonę znajdującą się w lewym, dolnym rogu ekranu). Wyświetlą się piny najbliższe Twoim zainteresowaniom (pamiętasz, że na samym początku zostałeś poproszony o wybranie 5 tematów).
  2. Wybierz obrazek, który chciałbyś dodać do swojej tablicy i zapisz go, klikając na ikonę pineski, znajdującą się w prawym, górnym rogu pinu.
  3. Możesz wybrać tablicę już istniejącą, do której chciałbyś dodać pin bądź utwórz nową. W tym celu kliknij na ikonę plusa. Nadaj tablicy nazwę i użyj przełącznika, jeśli chcesz, aby była to tablica ukryta.
  4. Zwróć uwagę także na piny prezentujące artykuły. Wpisz w wyszukiwarce na Pinterest np. frazę podróże. Oprócz kolorowych zdjęć pojawią się także piny o treści np.: „10 najciekawszych miejsc w Europie”. W ten sposób możesz odkryć wiele ciekawych stron oraz blogów podróżniczych. Wybierz obrazek, który chciałbyś dodać do swojej tablicy i zapisz go, klikając na ikonę pineski, znajdującą się w prawym, górnym rogu pinu.  Możesz go dodać do już istniejącej tablicy lub utworzyć nową.
  5. Możesz także zapisać pin, wprowadzając adres strony www. Wejdź do swojego profilu, klikając na ikonę „Zapisane”, znajdującą się w prawym, dolnym rogu ekranu. Następnie wybierz ikonę plusa i kliknij „Utwórz Pin”. Wybierz opcję „Zapisz z witryny”, kliknij „Dalej” i wprowadź adres URL. Wybierz obraz i kliknij „Dodaj do Pina”. Możesz także dodać opis do obrazka. Wybierz tablicę lub utwórz nową.

UDOSTĘPNIANIE PINÓW 

Możesz w bardzo łatwy sposób udostępniać piny swoim znajomym. Nawet tym, którzy nie pracują w Pinterest. Jak to zrobić? Wystarczy, że znajdziesz Pina na swojej tablicy i klikniesz na ikonę„Wyślij”. Wybierz sieć społecznościową, w której chcesz udostępnić Pina (możesz także podzielić się obrazkiem, wysyłając go za pośrednictwem skrzynki mailowej, wiadomości SMS itd.)

Więcej

https://help.pinterest.com/pl

Pytania?

I jak poszło?   Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments