Facebooka odwiedzamy przynajmniej kilka razy dziennie. To wirtualne miejsce spotkań z bliskimi i skarbnica wiedzy o naszych znajomych. Chętnie udostępniamy zdjęcia i nawiązujemy kontakt z innymi użytkownikami. Ale są czasami takie moment, kiedy chcemy w spokoju popracować, nie informując nikogo o naszej obecności w tym miejscu. Co robić aby nasza aktywność na Facebooku była niewidoczna dla innych? O tym w dzisiejszym artykule.

WYŁĄCZ „STATUS AKTYWNY” W APLIKACJI FACEBOOK I MESSENGER NA TELEFONIE Z ANDROID

 1. Zaloguj się do swojego konta na Facebooku i wejdź do „Menu”, klikając na ikonę hamburgera, znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu (trzy poziome kreski).
 2. W kategorii „Ustawienia” przejdź do zakładki „Prywatność” a następnie do opcji „Status aktywności”.
 3. Ustaw suwak w pozycji nieaktywnej, przesuwając go w lewą stronę. Po wyłączeniu statusu „Aktywny” tylko w aplikacji Facebook na telefonie, nadal będzie wyświetlała  się informacja „Aktywny” lub „Ostatnio aktywny” na Messengerze, chyba, że i tam wyłączysz tę opcje.
 4. Przejdź do aplikacji Messenger i kliknij na ikonę „Menu”, znajdującą się w lewym, górny rogu ekranu (ikoną powinno być Twoje zdjęcie profilowe na Facebooku).
 5. Zobaczysz swój profil. Kliknij na opcję „Status aktywności” i przesuń suwak w pozycji nieaktywnej aby wyłączyć informacje o swojej dostępności.

Przetestowaliśmy ten sposób i w naszym przypadku nie zadziało. Dlatego należy dodatkowo wylogować się ze wszystkich urządzeń (Messenger, Facebook na komputerze) aby zakończyć aktywne sesje. Poniżej instrukcja.

WYLOGUJ SIĘ ZE WSZYSTKICH URZĄDZEŃ

 1. Otwórz aplikację Facebook na swoim Androidzie i wejdź do „Menu”, klikając na ikonę hamburgera, znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu (trzy poziome kreski).
 2. W kategorii „Ustawienia” przejdź do zakładki „Bezpieczeństwo” a następnie do opcji „Bezpieczeństwo i logowanie”.
 3. Wyświetlą się wszystkie miejsca logowania do Facebooka. Możesz rozwinąć listę i kliknąć na przycisk „Wyloguj się ze wszystkich miejsc” bądź wejdź w każdą lokalizację i wyloguj się.
 4. Chcąc teraz wejść do Messengera pojawi się komunikat, że Twoja sesja wygasła. Musisz się zalogować do komunikatora.
 5. Jesteś niewidoczny! Mimo to będziesz na bieżąco otrzymywać informacje o wysłanych do Ciebie wiadomościach na Messengerze.

WYŁĄCZ CZAT NA FACEBOOKU Z POZIOMU PRZEGLĄDARKI KOMPUTEROWEJ

 1. Otwórz przeglądarkę internetową. W naszym przykładzie posługujemy się Google Chrome ale w Twoim przypadku może to być również Microsoft Edge, Internet Explorer, Firefox czy też Opera. Po uruchomieniu przeglądarki wpisz w pasku adresu:  https://www.facebook.com/ i zaloguj się do swojego konta.
 2. Przejdź do „Opcji czatu”, klikając na ikonę zębatego koła, znajdującą się w prawym, dolnym rogu ekranu. Następnie wyłącz status aktywności.
 3. Pojawi się nowe okno z trzema opcjami do wyboru. Możesz wyłączyć czat dla wszystkich znajomych bądź też wyłączyć status aktywności dla wybranych kontaktów.

Oczywiście Twój status będzie wyświetlany jako aktywny lub niedawno aktywny, chyba że wyłączysz to ustawienie wszędzie, gdzie używasz Messengera lub Facebooka.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments