Aplikacja Messenger umożliwia kontakt ze znajomymi, rodziną czy też przyjaciółmi. Działa jak przesyłanie SMS-ów, ale nie trzeba płacić za każdą wiadomość (wykorzystuje transmisję danych). Możesz wymieniać się zdjęciami, filmami, naklejkami, dźwiękiem i różnymi plikami. Komunikator cieszy się dużą popularnością i nowych użytkowników wciąż przybywa. Ci którzy korzystają z niego na codzień, pewnie zauważyli zmiany w wyglądzie interfejsu. Ma być prościej i czytelniej. Czy osiągnięto zamierzony cel? W dzisiejszym artykule postanowiliśmy zebrać kilka podstawowych i przydatnych informacji na temat nowego Messengera. Zapraszamy do lektury!

CO SIĘ ZMIENIŁO?

 • Menu u dołu ekranu aplikacji zostało podzielone na 3 zakładki: czaty, osoby, odkryj. W karcie „Osoby” możemy szukać nowych znajomych, zapoznać się ze stories obecnych a także sprawdzić, którzy z naszych bliskich są aktywni i przy okazji powiadomić innych o swojej obecności. Zakładka „Odkryj” ma służyć przede wszystkim do kontaktu z firmami, które możesz wyszukiwać według różnych kategorii np. rozrywka, finanse, dom, samochód, jedzenie itd. Możesz także dołączyć do wybranej gry (pamiętaj, że gra może uzyskać dostęp do Twoich informacji profilowych i listy znajomych, którzy również w nią grają).
 • W zakładce czaty, w prawym, górnym rogu ekranu możemy znaleźć aparat wraz z ikoną nowej wiadomości.
 • Dostępne są nowe opcje personalizacji rozmów za pomocą których chmurki konwersacji mogą przybierać różne kolory. Jeśli skorzystasz z gradientów kolorów będziesz mógł zobaczyć zmianę barw podczas przewijania w górę i w dół rozmowy. Kolory odzwierciedlają nastrój oraz temat dyskusji.
 • Możesz używać podczas rozmowy z wybranym znajomym niestandardowego pseudonimu. Będzie on widoczny tylko w tej konkretnej konwersacji.
 • Klikając na konkretną rozmowę, będziesz widział wszystkie udostępnione zdjęcia (te które Ty wysyłałeś i które otrzymałeś od znajomego). Wszystkie multimedia w jednym miejscu.
 • Aplikacja Messenger wprowadziła funkcję usuwania wysłanych wiadomości niezależnie od tego czy odbiorca zdążył ją przeczytać czy też nie.
 • Będzie dostępny tryb ciemny (na ten moment trwają jeszcze testy i funkcja nie jest jeszcze wszędzie dostępna). Aktualnie Messenger umożliwia wyświetlanie całego interfejsu wyłącznie na białym tle. O zmianie będziemy informować.

Z JAKICH FUNKCJI JESZCZE MOŻESZ KORZYSTAĆ?

 • Udostępnij swoją lokalizację! Jeśli chcesz powiadomić znajomych o swoim aktualnym miejscu pobytu, możesz wysłać bieżącą lokalizację. Wystarczy, że otworzysz konwersację z wybraną osobą, dotkniesz ikony czterech kropek obok pola tekstowego na dole ekranu a następnie klikniesz na opcję „Lokalizacja” i wyślesz swoje położenie.
 • Możesz zalogować się do wielu kont na tym samym telefonie i w prosty sposób przełączać się miedzy nimi. W zależności od urządzenia i systemu, na którym działasz procedura przełączania/dodawania nowego konta nieco różni się od siebie https://www.facebook.com/help/messenger-app/1033919196669390?helpref=faq_content.
 • Możesz układać plan dnia z konkretnym rozmówcą. Określ dzień, godzinę oraz lokalizację.
 • Przy wiadomościach przekazywanych za pomocą aplikacji Messenger, pojawiają się takie same ikony powiadomień. Mówią nam o tym czy wiadomość została wysłana, dostarczona czy też przeczytana.

Więcej

The New Messenger

Say ? to the new Messenger. We've simplified the experience to make it easier for you to find the features you like, connect with the people you care about, and personalize your conversations.

Opublikowany przez Messenger Środa, 17 października 2018

https://messengernews.fb.com/2018/10/23/say-hello-to-the-new-messenger-introducing-messenger-4/

Pytania?

Jeżeli nurtują Ciebie pytania odnośnie działania nowego Messengera, daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments