koleo telefon android

Jesteś osobą, która często podróżuje pociągiem? A może należysz do grupy tych osób, które omijają z daleka dworzec PKP ze względu na długie kolejki do kas biletowych? Jakkolwiek, dzisiejszy artykuł stworzony jest dla każdego z Was. Chcielibyśmy zachęcić Was do skorzystania z aplikacji Koleo, dzięki której szybko, bezpiecznie i wygodnie kupisz bilet na wszystkie połączenia kolejowe w Polsce. Jeżeli chcesz w prosty sposób zaplanować podróż pociągiem i kupić bilet, to dziś pokażemy jak to zrobić za pomocą aplikacji na telefonie z Android.

  1. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie musimy znaleźć ikonę „Sklep Play”. Uruchamiamy aplikację (na poniższym zrzucie zaznaczone kolorem czerwonym). Po uruchomieniu sklepu wpisz w pasku wyszukiwania nazwę aplikacji Koleo. Następnie po wybraniu z listy aplikacji, która nas interesuje, zaznaczamy opcję „Zainstaluj”. Po ukończeniu instalacji wracamy do głównego pulpitu i uruchamiamy aplikację.
  2. Wybierz punkt początkowy swojej podróży, miejsce docelowe oraz datę i czas wyjazdu. Potwierdź klikając ikonę lupki. Wyświetlą się wszystkie możliwe połączenia zgodne z podanymi przez Ciebie kryteriami. Wybierz to, które najbardziej Tobie odpowiada, zaznaczając „kup bilet”.
  3. Wyświetlą się szczegóły Twojej podróży. Klikając na niebieski numer ( w tym przypadku 66327- numer pociągu), będziesz mógł mieć podgląd na wszystkie stacje pośrednie. Jeśli zaznaczysz ikonę, znajdującą się w prawym, górnym rogu strony, będziesz mógł podejrzeć mapę przejazdu swojego pociągu. Zezwól tylko aplikacji Koleo na dostęp do informacji o lokalizacji Twojego urządzenia. Jeżeli jesteś zdecydowany, naciśnij przycisk „kup bilet”.
  4. Aby dokończyć proces zakupu biletu musisz zalogować się do swojego konta. Możesz to zrobić za pomocą Facebooka, konta Google lub podając swój adres e-mail oraz hasło. Jeżeli nigdy wcześniej nie korzystałeś z aplikacji Koleo musisz przejść proces rejestracji.
  5. Zostaniesz poproszony o podanie swoich danych osobowych: imię, nazwisko, numer dokumentu tożsamości. Mając na uwadze to, że część ofert specjalnych zależy od wieku, będziesz musiał podać swoją datę urodzenia.
  6. Jeżeli podałeś wszystkie potrzebne przy rejestracji informacje, powrócisz do szczegółów swojej podróży. Zwróć uwagę, że na tym etapie możesz dodać pasażera, który razem z Tobą będzie podróżował. Jeżeli wszystko się zgadza kliknij „Dalej”. Przejdziesz do opcji podróży. Tutaj możesz dodać środek transportu np. rower ( za rower płacisz dodatkowych parę złotych), bagaż lub zwierzaka ( jeżeli podróżujesz z psem będziesz musiał dopłacić ok 4,50 zł -informacja z dnia 12.09.2017).
  7. Kolejny etap to płatności. Możesz skorzystać z konta KOLEO (jest to najszybsza forma płatności. Aby je doładować, wykonaj przelew internetowy). Możliwa jest także płatność kartą ( wystarczy, że dodasz swoją kartę płatniczą a będzie ona używana przy każdym kolejnym zakupie biletu). Ostatnim sposobem płatności jest Blik ( pisaliśmy o nim w artykule Jak łatwo korzystać z Blika.)
  8. Po wybraniu sposobu płatności kliknij „Kup bilet”. Gotowe! Udanego podróżowania!

Więcej

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.koleo&hl=pl

https://koleo.pl/

Pytania?

Masz problem z kupnem biletu? Potrzebujesz pomocy? Daj znać w komentarzu poniżej lub skontaktuj się z nami poprzez zakładkę MAM PYTANIE

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments