facebook social internet www

Czy Ty również masz problemy z Facebookiem lub Messengerem? Masz zablokowany dostęp do wysyłania wiadomości, oznaczania i dodawania zdjęć? A może zablokowano Tobie możliwość wysyłania zaproszeń do grona znajomych? Dziś postaramy się odpowiedzieć na kilka pytań, które zaprzątają Wam głowę. Zapraszamy!

ZABLOKOWANO MOŻLIWOŚĆ KORZYSTANIA Z APLIKACJI MESSENGER?

Na Facebooku obowiązują zasady mające na celu zapobiegania zachowaniom, które mogą zostać uznane za niewłaściwe ( nawet jeśli nie chciałaś zrobić nic złego). Blokady mają charakter tymczasowy- mogą trwać od kilku godzin do kilku dni i nie można ich samodzielnie usunąć. Aby uniknąć w przyszłości takich zachowań korzystaj z funkcji z mniejszą częstotliwością ( np. wysyłaj mniej wiadomości, nie odinstalowuj tak często aplikacji Messenger ze swojego telefonu). Może się także zdarzyć, że nie będziesz mógł wysyłać zaproszeń do grona znajomych. Powodem może być np. to, że wcześniejsze zaproszenia pozostały bez reakcji lub zostały oznaczone jako niepożądane.

ZABLOKOWANO MOŻLIWOŚĆ WYSYŁANIA ZAPROSZEŃ DO GRONA ZNAJOMYCH?

Pamiętaj, aby wysyłać zaproszenia wyłącznie do tych osób, które znasz osobiście, np. do znajomych, rodziny, współpracowników lub kolegów i koleżanek z klasy. Posługuj się imieniem i nazwiskiem aby inni mogli wiedzieć z kim mają do czynienia. Czasami rozsyłanie dużej ilości wiadomości o jednakowej treści ( np. zaproszenia do różnych gier) może być uznane za spam. Blokada nałożona na Twoje konto może potrwać od kilku godzin do kilku dni, w zależności od sytuacji. Niestety w żadnym wypadku nie możemy znieść tej blokady.

FUNKCJA UDOSTĘPNIANIA NA FACEBOOKU JEST ZABLOKOWANA?

Blokada udostępniania postów na Facebooku może być spowodowana udostępnianiem zbyt wielu postów w krótkim czasie lub udostępnienie postów, które zostały zgłoszone jako niechciane. Taka blokada może trwać nawet kilka dni! Facebook nie zezwala na propagowanie zachowań autodestrukcyjnych i samobójstw. Wszystkie takie materiały są usuwane a konto użytkownika, który publikuje takie treści jest blokowane. Więcej na ten temat znajdziesz w sekcji Standardy Społeczności.

ZABLOKOWANA OSOBA NA FACEBOOKU?

Facebook umożliwia każdemu użytkownikowi zablokowanie innej osoby. Konsekwencją takiego działania jest usunięcie znajomego z grona swoich kontaktów. Pamiętaj, że w tej sytuacji nie będziesz mógł przeglądać treści publikowanych na profilu zablokowanej osoby a także nie będziesz mógł oznaczyć takiej osoby na zdjęciach lub w komentarzach. Oczywiście w każdej chwili możemy zmienić decyzję i ponownie odblokować znajomego. Ale odblokowanie osoby nie sprawi, że znów staniecie się znajomymi. Będziesz musiał ponownie wysłać zaproszenie do grona znajomych.

JAK DŁUGO TRWA USUWANIE I DEZAKTYWOWANIE KONTA NA FACEBOOKU?

Po dezaktywacji Twój profil konta nie będzie już widoczny dla innych użytkowników Facebooka i nie będą mogli Cię znaleźć. Jeśli po dezaktywacji konta będziesz chciał powrócić do społeczności Facebooka, możesz je ponownie aktywować, logując się za pomocą adresu e-mail i hasła. Jeśli użyjesz swojego konta, aby zalogować się do Facebooka lub innego miejsca, Twoje konto zostanie ponownie aktywowane. Oznacza to, że Twój profil na Facebooku, wraz z takimi elementami jak znajomi, zdjęcia i posty, zostanie całkowicie przywrócony. Jeśli zdecydujesz się nie korzystać z Facebooka możesz poprosić o trwałe usunięcie konta. Proces ten trwa 14 dni. Jest to czas, w którym oczywiście możesz zmienić zdanie. Wystarczy zalogować się do swojego profilu przed upływem 14 dni i anulować usuwanie.

Więcej

https://pl-pl.facebook.com/help/250563911970368?helpref=hc_global_nav

https://pl-pl.facebook.com/help/290450221052800

Pytania?

Masz pytanie? Napisz do nas korzystając z sekcji MAM PYTANIE lub pozostaw komentarz w polu poniżej! Postaramy się pomóc.

Piękniejsza strona naszego portalu! Najczęściej pisze o telefonii komórkowej oraz sieciach społecznościowych. A jak już ma dość to biega i sporo kręci na rowerze.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
108 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wiktoria
Wiktoria
1 rok temu

Dlaczego nie mogę reagować na posty oraz komentarze?

Wiktoria
Wiktoria
1 rok temu

Dlaczego mam zablokowaną funkcje reakcji na posty oraz komentarze?

monika
monika
Odpowiedz do  Kamila
8 miesięcy temu

dzięki dobrze wiedzieć

Anna
Anna
1 rok temu

co zrobic gdy podejzewam ze ktos celowo zablokował mnie na marketpleace ? Prowadze sprzedaz i to ktos z konkurencji. Kiedy facebook mnie odblokuje niemoge nic sprzedawac na marketpleace

Kamila
Kamila
Odpowiedz do  Anna
1 rok temu

Cześć! Prześledziliśmy trochę internet i jest sporo osób, które mają podobny problem co Ty. Po odblokowaniu przez Facebooka ostrożnie podchodź do sprzedaży kolejnych rzeczy na Marketplace. Zalecane jest aby 2, 3 dni po zdjęciu blokady nie wystawiać nic na aukcje,. Następnie spróbuj wyłączyć dane komórkowe w telefonie, wejdź do aplikacji Facebook i kliknij na ikonę Marketplace. Jeśli nadal występuje błąd, włącz dane sieci komórkowej, ponownie wejdź do Marketplace i kliknij na przycisk „Spróbuj ponownie” lub odśwież stronę. Wielu użytkowników pisze, że to pomogło. Daj znać jak u Ciebie. Pozdrawiam!

Mczarr
Mczarr
1 rok temu

Czy Facebook może blokowwć wyświetlanie aktualności? Jeśli tak, to na jak długo? I czy Facebook może to robić bez pośrednictwa innych osób?

Anna
Anna
Odpowiedz do  Kamila
9 miesięcy temu

Witam mam pytanko dostałam blokadę na Facebooku nie wiem nawet z jakich przyczyn i WOGULE żadnej wiadomości nawet nie dostałam odwolywalam się itd nie wiem czy wogule mnie odblokują co mam wtym kierunku robić?

Rafał
Rafał
1 rok temu

Jak długo bede zablokowany za tresci rasistowskie

KNOT
KNOT
1 rok temu

Facebook dlaczego moje konto już 6 raz w tym miesiącu jest usuwane????o jest moje konto dla sprawdzenia wysłałam zdjęcia i teraz czekam ,,,czemu tak się dzieje ???teraz muszę czekać na odblokowanie kilkanaście godzin ,,,moje posty nie naruszają zasady Facebook ,,mam swoją stronę i nic nie mogę dodać

Sylwia
Sylwia
1 rok temu

Do Facebook a prosze o zweryfikowanie mojego komentarza ponieważ nie narusza on rzadnych norm

Ewa
Ewa
1 rok temu

Dzień dobry. Nie mam konta na FB, ale założyłam konto na Messenger. Niestety już pierwszego dnia zostałam zablokowana, właściwie nie wiem, dlaczego. Gdy moje konto było weryfikowane (nie dostałam informacji jak długo to potrwa) co jakiś czas sprawdzałam, czy już działa i przez to zostałam zablokowana tymczasowo. Odinstalowałam Messengera, próbowałam zainstalować na nowo, żeby ominąć tę blokadę lub założyć nowe konto, ale to tylko pogorszyło sprawę. Odczekałam więc tydzień i ponownie założyłam konto i.. znowu to samo. Tym razem mam komunikat, że konto zostało zablokowane, zamiast „tymczasowo” zablokowane. Czy to oznacza, że jest zablokowane już na zawsze? Po tygodniu konto… Czytaj więcej »

Tadeusz
Tadeusz
Odpowiedz do  Ewa
1 rok temu

Ciężko cokolwiek wyjaśnić przy blokadzie. Dla mnie zablokowali dodawanie postów na tydzień. W komunikacie wyczytałem, że to działa algorytm. Być może dodałem coś co nie jest zgodne z zasadami itd. nawet gdy nie miałem takiego zamiaru. Innym razem miałem blokadę na trzy dni bo algorytm uznał, że wstawia spam. Chodziło o życzenia urodzinowe gdzie wpisałem tylko „Sto lat”. Pół roku temu po otwarciu FB ujrzałem komunikat: „Twoje konto zostało zdezaktywowane”… Musiałem zakładać nowe konto, do dziś nie znam powodu…

Anna
Anna
Odpowiedz do  Ewa
9 miesięcy temu

Mam właśnie tak samo😔i tez nie wiem ile bd trwać moja blokada na fb

wertez
wertez
1 rok temu

Czy jeżeli zbyt wiele osób cie zablokuje na facebooku to czy facebook może zablokować twoje konto lub nawet je usunąć?

Piotr
1 rok temu

mam blokade juz miesiąć i brak odbkokowania chce załozyc nowe konto ale to nie mozliwe bo mam inne kinta na facebokPiotr

Piotr
1 rok temu

nie moge załozyc nowego konta bo mam kilka kont na facebok i jak je usunąć

Wojtek
Odpowiedz do  Piotr
1 rok temu

Piotrze, skorzystaj z naszego artykułu dostępnego pod adresem: https://jaklatwo.pl/jak-latwo-usunac-konto-na-facebook-u/

Kasia
Kasia
1 rok temu

Dlaczego wchodząc na profil osób obcych nie mogę nic zobaczyć ani osi czasu ani zdjęć?

Ewa
Ewa
Odpowiedz do  Kamila
1 rok temu

Dzień dobry. Ponawiam pytanie Pani Kamilo. Nie mam konta na FB, ale założyłam konto na Messenger. Niestety już pierwszego dnia zostałam zablokowana, właściwie nie wiem, dlaczego. Gdy moje konto było weryfikowane (nie dostałam informacji jak długo to potrwa) co jakiś czas sprawdzałam, czy już działa i przez to zostałam zablokowana tymczasowo. Odinstalowałam Messengera, próbowałam zainstalować na nowo, żeby ominąć tę blokadę lub założyć nowe konto, ale to tylko pogorszyło sprawę. Odczekałam więc tydzień i ponownie założyłam konto i.. znowu to samo. Tym razem mam komunikat, że konto zostało zablokowane, zamiast „tymczasowo” zablokowane. Czy to oznacza, że jest zablokowane już na… Czytaj więcej »

Mateusz
Mateusz
1 rok temu

Co w przypadku gdy po zalogowaniu wyświetla mi się tylko taki napis: For more information, or if you think your account was disabled by mistake, please visit the Help Center’. Czy moje konto zostało zablokowane na zawsze bez możliwości powrotu ?

Administrator
Administrator
Odpowiedz do  Mateusz
1 rok temu

Mateusz, nie – po prostu jeżeli uważasz, że Twoje konto zostało zablokowane przez pomyłkę lub po prostu chcesz zrozumieć przyczynę blokady – możesz skontaktować się z Facebookiem poprzez Centrum Pomocy (Help Center)

KNOT
Odpowiedz do  Administrator
1 rok temu

do centrum pomocy to szkoda pisać ,,,nie wiem po co jest ten panel pomocy ==tam nikt nic nie odpowie ja pisałam odwołanie i o weryfikację i bez echa a konto przez 2 miesiące miałam blokowane AŻ 19 razy i w końcu zablokowali i nie wiem czemu nie naruszałam standardy społeczności chyba tylko to że byłam aktywna bo miałam swoją stronę ,,,a teraz wszystkie konta // 7 kont //jakie próbuję założyć mam blokowane pozdrawiam

Magda
Magda
Odpowiedz do  KNOT
9 miesięcy temu

Witam.. Czy udało się pani założyć nowe konto? Ja też mam ten sam problem… Co otwieram nowe konto blokują mi…

Magda
Magda
Odpowiedz do  Administrator
9 miesięcy temu

Ja też się kontaktował przez to centrum pomocy i zero odzewu. Też mi się wydaje, że to jedna wielka ściema… Wszędzie są infolinię tylko fb jest technicznie do tyłu… Szok mamy XXI wiek… Wszysko rozwija się i idzie do przodu tylko nie fb… Oby tak dalej…

Ania
Ania
1 rok temu

Kiedy mi odblokują blokade na komentowanie postów ?

Marzena
Marzena
1 rok temu

Witam,założyłam Messengera na numer telefonu a mam też fikcyjnego fb gdzie podałam mój numer telefonu i tamten Messenger mi zniknął.pojawia się tylko Messenger z fb , mimo tego że z fb usunęłam już numer telefonu. Aplikacje odinstalowalam i ponownie zainstalowalam.Chcialam ponownie sie zalogowac pisze że pod tym numerm nie na konta a gdy chce dodac nowe konto (bo mozna miec do 5 kont) pokazuje mi to samo konto Z fb. Czy da sie powrócić do tego konta bez fb?Czy odczekanie jakiś czas coś da czy konto już straciłam na zawsze

Joanna
Joanna
Odpowiedz do  Marzena
7 miesięcy temu

Mam to samo 😂😂 czy problem został rozwiązany?

Stanisław
Stanisław
1 rok temu

Od dwóch miesięcy jestem zablokowany bez podania powodu żądają przesłania dokumentu potwierdzającego, konto miałem ok 10 lat. Za duże wymagania kochani bez was też można żyć.

Stanisław
Stanisław
Odpowiedz do  Kamila
1 rok temu

Kamilo prawdopodobnie podpadłem sokowi jakoś od początku był zbyt czerwony.

Magda
Magda
Odpowiedz do  Stanisław
9 miesięcy temu

Witam czy odblokowali konto?

Stanisław
Stanisław
Odpowiedz do  Magda
9 miesięcy temu

Niestety NIE ale tak jak wcześniej powiedziałem wcale mi nie zależy gorzej ze znajomymi ciągle pytają dlaczego.

Michał
Michał
1 rok temu

Facebook zablokował przejście do mojej strony.. usunął również post w którym widniał link. Przy próbie wysłania linku do strony również pojawia się informacja że narusza standardy społeczności. Jak długo trwa blokada i jak można odblokować to ?

Marcin
Marcin
10 miesięcy temu

Od wczoraj nie mogę: zamieszczać postów, lajkować, wysyłać wiadomości. Na domowym komputerze mam trzy konta, z powodów różnych musiałem je załozyć, żeby miec kontakt ze znajomymi, a bany łapałem przypadkowo, teraz juz trzydziestodniowe. W tym jedno konto jest całkowicie grzeczne, zwiazane z moim hobby – tu też mam blokadę tymczasową – nie wiem jak długą.
Co jest?