facebook social internet www

Czy Ty również masz problemy z Facebookiem lub Messengerem? Masz zablokowany dostęp do wysyłania wiadomości, oznaczania i dodawania zdjęć? A może zablokowano Tobie możliwość wysyłania zaproszeń do grona znajomych? Dziś postaramy się odpowiedzieć na kilka pytań, które zaprzątają Wam głowę. Zapraszamy!

ZABLOKOWANO MOŻLIWOŚĆ KORZYSTANIA Z APLIKACJI MESSENGER?

Na Facebooku obowiązują zasady mające na celu zapobiegania zachowaniom, które mogą zostać uznane za niewłaściwe ( nawet jeśli nie chciałaś zrobić nic złego). Blokady mają charakter tymczasowy- mogą trwać od kilku godzin do kilku dni i nie można ich samodzielnie usunąć. Aby uniknąć w przyszłości takich zachowań korzystaj z funkcji z mniejszą częstotliwością ( np. wysyłaj mniej wiadomości, nie odinstalowuj tak często aplikacji Messenger ze swojego telefonu). Może się także zdarzyć, że nie będziesz mógł wysyłać zaproszeń do grona znajomych. Powodem może być np. to, że wcześniejsze zaproszenia pozostały bez reakcji lub zostały oznaczone jako niepożądane.

ZABLOKOWANO MOŻLIWOŚĆ WYSYŁANIA ZAPROSZEŃ DO GRONA ZNAJOMYCH?

Pamiętaj, aby wysyłać zaproszenia wyłącznie do tych osób, które znasz osobiście, np. do znajomych, rodziny, współpracowników lub kolegów i koleżanek z klasy. Posługuj się imieniem i nazwiskiem aby inni mogli wiedzieć z kim mają do czynienia. Czasami rozsyłanie dużej ilości wiadomości o jednakowej treści ( np. zaproszenia do różnych gier) może być uznane za spam. Blokada nałożona na Twoje konto może potrwać od kilku godzin do kilku dni, w zależności od sytuacji. Niestety w żadnym wypadku nie możemy znieść tej blokady.

FUNKCJA UDOSTĘPNIANIA NA FACEBOOKU JEST ZABLOKOWANA?

Blokada udostępniania postów na Facebooku może być spowodowana udostępnianiem zbyt wielu postów w krótkim czasie lub udostępnienie postów, które zostały zgłoszone jako niechciane. Taka blokada może trwać nawet kilka dni! Facebook nie zezwala na propagowanie zachowań autodestrukcyjnych i samobójstw. Wszystkie takie materiały są usuwane a konto użytkownika, który publikuje takie treści jest blokowane. Więcej na ten temat znajdziesz w sekcji Standardy Społeczności.

ZABLOKOWANA OSOBA NA FACEBOOKU?

Facebook umożliwia każdemu użytkownikowi zablokowanie innej osoby. Konsekwencją takiego działania jest usunięcie znajomego z grona swoich kontaktów. Pamiętaj, że w tej sytuacji nie będziesz mógł przeglądać treści publikowanych na profilu zablokowanej osoby a także nie będziesz mógł oznaczyć takiej osoby na zdjęciach lub w komentarzach. Oczywiście w każdej chwili możemy zmienić decyzję i ponownie odblokować znajomego. Ale odblokowanie osoby nie sprawi, że znów staniecie się znajomymi. Będziesz musiał ponownie wysłać zaproszenie do grona znajomych.

JAK DŁUGO TRWA USUWANIE I DEZAKTYWOWANIE KONTA NA FACEBOOKU?

Po dezaktywacji Twój profil konta nie będzie już widoczny dla innych użytkowników Facebooka i nie będą mogli Cię znaleźć. Jeśli po dezaktywacji konta będziesz chciał powrócić do społeczności Facebooka, możesz je ponownie aktywować, logując się za pomocą adresu e-mail i hasła. Jeśli użyjesz swojego konta, aby zalogować się do Facebooka lub innego miejsca, Twoje konto zostanie ponownie aktywowane. Oznacza to, że Twój profil na Facebooku, wraz z takimi elementami jak znajomi, zdjęcia i posty, zostanie całkowicie przywrócony. Jeśli zdecydujesz się nie korzystać z Facebooka możesz poprosić o trwałe usunięcie konta. Proces ten trwa 14 dni. Jest to czas, w którym oczywiście możesz zmienić zdanie. Wystarczy zalogować się do swojego profilu przed upływem 14 dni i anulować usuwanie.

Więcej

https://pl-pl.facebook.com/help/250563911970368?helpref=hc_global_nav

https://pl-pl.facebook.com/help/290450221052800

Pytania?

Masz pytanie? Napisz do nas korzystając z sekcji MAM PYTANIE lub pozostaw komentarz w polu poniżej! Postaramy się pomóc.

Piękniejsza strona naszego portalu! Najczęściej pisze o telefonii komórkowej oraz sieciach społecznościowych. A jak już ma dość to biega i sporo kręci na rowerze.

108 KOMENTARZE

 1. Dlaczego messenger nie chce mi wysłać wiadomości z kodem do zalogowania się i wyświetla się ograniczany liczbę publikowanych postów dodawanych komentarzy i innych działań podejmowanych w danym okresie czasu aby chronić społeczność przed spamem możesz spróbować później. Od 2 tygodni nie mogę kiedy mi messenger wyśle tą wiadomość.Proszę o pomoc

 2. Witam.Moje konto zostało zablokowane lub zhakowane .Nic nie zrobiłem .Jest tylko taki komunikat
  Nie możesz korzystać z Facebooka, ponieważ Twoje konto lub związana z nim aktywność narusza nasze Standardy społeczności. Zweryfikowaliśmy już tę decyzję i nie można jej cofnąć. Aby dowiedzieć się więcej o powodach, dla których wyłączamy konta, zapoznaj się ze Standardami społeczności.

 3. Mam pytanie co mam zrobić gdy facebook zablokował mi możliwość komentowania postów i kiedy chce napisać jakiś komentarz wyskakuje mi taki komunikat,, Możliwość komentowania postów została zablokowana przez wielokrotne nadużywanie tej możliwości ” Czy jakoś tak. Ile trwa taka blokada, lub co mogę zrobić. Mam nadzieję że znajdzie się tutaj jakaś osoba której się tak stało i co wtedy zrobił albo ktoś kto się na tym zna.
  Proszę o szybką odpowiedź.

  • Cześć! Takie blokady zazwyczaj trwają od kilku godzin do kilkunastu dni. Gdy blokada zostanie już ściągnięta to pamiętaj aby w przyszłości pilnować się i robić przerwy między dodawaniem kolejnych komentarzy. Inaczej algorytmy Facebooka potraktują Cię jak spamerkę, lub uznają, że używasz oprogramowania do dodawania postów i komentarzy (na jedno wychodzi). Pozdrawiam!

 4. Witam, zapomniałam hasła i chciałam je odzyskać, fb miał wysłać maila po udanej weryfikacji przez zaufanych znajomych i nie wysłał. Przy kolejnej próbie wyskoczył komunikat ”Ograniczamy liczbę postów, komentarzy i innych działań…” Jak zgłosić brak maila do zmiany hasła i odzyskać konto?

 5. Mam zablokowane konto na fb od 4 grudnia. Czekam cierpliwie na odblokowanie. Niektórzy z was piszą, że zostali poinformowani na jak długo jest blokada, ja nie miałam tyle szczęścia. Liczę, że w końcu odblokują moje konto, a może się mylę?

  • Czasami blokady na Facebooku mogą trwać nawet kilka miesięcy (informacje od innych użytkowników). To wszystko zależy od algorytmu Facebooka. To prawda, powinna przyjść wiadomość informująca o długości nałożonej blokady choć to też nie reguła 😉 Konto powinno zostać odblokowane. Czy w grudniu pojawił się jakiś komunikat informujący o tym dlaczego konto jest blokowane?

 6. Witam, dziecko chcąc zrobić mi psikusa zmieniło moje dane pisząc że mam 0 lat. Fb zablokowalo konto i zazadalo dowodu potwierdzającego wiek, zablokowalo także Messenger. Jak odzyskać dostęp???

 7. witam, zablokowano mi konto, chciałam ukryć datę urodzenia aby nie była widoczna i chyba zrobiłam coś źle, dostałam wiadomość że mam wysłać skan dowodu, wysłałam dwa razy i od kilku dni cisza nic nie wiem, ani czy dobrze został wysłany oraz ile to potrwa. Więc nie wiem co mam robić dalej, a kontaktu brak.

 8. Część! Dostałem bana za przycięcie zdjęcia… Moje pytanie: Dlaczego po trzech dniach dostałem wiadomość, że ban potrwa jeszcze 2 dni i 15 godzin? Moja blokada miała trwać 72 godziny.

  • Witaj,
   niestety każda sytuacja jest indywidualnie rozpatrywana. Wszystko zależy od algorytmów na Facebooku i powodu dla którego została nałożona blokada. Nie pozostaje nic innego jak odczekać czas wskazany przez Facebooka.

 9. witam niechcacy zablokowalem sobie konto na fb (coz za duzo promili)ale wyslalem im zdjecie dowodu i nic ile moze trwac blokada konta

  • Witaj 🙂
   niestety czasami serwis społecznościowy nie wysyła informacji o długości nałożonej blokady. Wszystko zależy od tego z jakiego powodu zostało zablokowane konto. Ogólnie blokady mogą trwać od kilku godzin do kilkunastu dni (czasami nawet kilkadziesiąt – to wszystko wyliczane jest przez algorytmy na Facebooku). Serwis blokuje konto jeśli uzna, że doszło do jakiś naruszeń (nawet jeśli nie robimy nic złego). Z informacji otrzymywanych od innych użytkowników, każda próba logowania się, może wydłużyć czas blokady.
   Pozdrawiam

 10. Witam! Czy ktoś miał może podobną sytuację? Mam aplikacje Fb i Messenger na jednym telefonie, po ponad roku kupiłam inny telefon i chciałabym mieć tutaj również zarówno Facebooka, jak i Messenger, ale po próbie zalogowania do aplikacji na nowym telefonie, zostałam zablokowana bez podania żadnych przyczyn. Ne wiem jak długo to potrwa, ale Messenger jest mi bardzo potrzebny. Czy naprawdę nie wolno mieć tych aplikacji na dwóch urządzeniach? Szok :O

 11. Witam… miałem dostałem bana na 30 dni… dziś minęła karencja… mogę komentować, dodawać posty. Ale nie mam możliwości korzystania z messengera jeszcze.. dlaczego?

 12. Czemu nie mogę się zalogować na Facebooku? Tylko mi wyskakuje że mam ograniczony dostęp mam nowy telefon i nie mogę się na nim zalogować

 13. co zrobić żeby przestała mnie dręczyć blokada na messengerze ? a to taka blokada w której mam tymczasową możliwość korzystania z wysyłania wiadomości na messengerze

 14. Wyslalam zaproszenie do znajomych koledze. Jednak ten cos wcisnal i teraz nie moge ponownie wyslac zaproszenia. W liscie oczekujących nie widnieje u mnie. Ja nie moge go obserwowac i widze jedynie publiczne jego posty. Dlaczego?
  Czy moge po pewnym czasie ponownie mu wyslac zaproszenie? Jesli tak to po jakim czasie??? 🙁

 15. Hej , chce zablokować wiadomości żeby obcy ludzie do mnie nie mogli pisać , jest możliwość włączenia tel funkcji ? Kiedyś się dało teraz nie mogę tego odnaleźć

 16. Witam gdy chce się połączyć z Facebookiem zalogować się z innych urządzeń wyskakuje mi ,, ograniczamy liczbę postów komentarzy i innych działań w określonym czasie, aby chronić społeczność przed spamem. Możesz spróbować później” oco w tym chodzi i jak długo to ograniczenie będzie trwało

  • Witaj,
   niestety tak działają algorytmy na Facebooku. Serwis blokuje konto jeśli uzna, że doszło do jakiś naruszeń (nawet jeśli nie robimy nic złego). Blokady mogą trwać od kilku godzin do kilkunastu dni.

   • Mam zablokowane konto od 31 grudnia po weryfikacji. Wiem, co nawywijałam. wysłałam tą samą wiadomość, życzenia noworoczne do wielu znajomych i messanger zablokował mi wysyłanie wiadomości przez 30 minut, po odblokowaniu messangera dalej wysyłałam tą samą wiadomośc nieświadoma swojego błędu, a po 12 godzinach weryfikacja i po 24 godzinach ban. wiem ,że logowanie się do zablokowanego konta wydłuża blokadę, więc nie loguję się od 10 dni. Czy jest to możliwe, że nie odzyskam konta? Czy zablokowali mnie na zawsze?

 17. Hej, dostalam blokade na FB w piatek. Mamy wtorek i jadal nie mam wiesci co dalej. Wyskakuje mi okenko z weryfikacja poprzez sms, niestety sms nie zostaje do mnie wyslany. Czy jezeli FB zablokuje mnie na stale/na zawsze, to o tym informuje?

  Podejrzewam ze bana dostalam przez obca osobe z jednej z grup, ktorej nie spodobal sie post z oferta pracy – ludzie czasami sa wredni i robia to dla zabawy 🙄

  • Hej,
   niestety czasami serwis społecznościowy nie wysyła informacji o długości nałożonej blokady. Wszystko zależy od tego z jakiego powodu zostało zablokowane konto. Blokady mogą trwać od kilku godzin do kilkunastu dni (czasami nawet kilkadziesiąt – to wszystko wyliczane jest przez algorytmy na Facebooku). Niestety każdy użytkownik ma możliwość zgłoszenia postu, który według niego narusza regulamin społeczności(nawet jeśli Ty nie zrobiłaś nic złego). Facebook z obawy, że zgłoszenie jest zasadne, usuwa post i może też zablokować konto. Dopiero później wiadomość jest weryfikowana. Gdy oskarżenie okazuje się niesłuszne, blokada zostaje zniesiona (samodzielnie nic nie zrobisz – trzeba czekać).

 18. WITAM od 3dni nie mogę zalogować się na konto już nie mam pomysłu na nowe hasło.w nocy aktualizacja robił A mi się na telefonie.rano wstałam i już nie mogę włączyć Facebooka i mesengera.czy można to jakoś odzyskać. Mam tam zdjęcia założona grupę.😭

 19. Mój znajomy dostał bana przez algorytm, wysłał mi filmik dość niecenzuralny i Odrazu konto zostało mu zablokowane (nie może też się zalogować) ile może potrwać ta blokada i jaka jest szansa że jest to trwałe usunięcie konta?

  • Cześć! Z reguły Facebook blokuje konto na okres od 24 godzin do nawet kilkudziesięciu dni. Jeśli jest to pierwsze “wykroczenie” to blokada powinna zostać ściągnięta najpóźniej po kilku dniach (tak było w podobnych sytuacjach u innych użytkowników). Niestety ciężko określić dokładny czas. Facebookowe algorytmy wciąż owiane są tajemnicą 😉 Pozdrawiam

 20. Dziś otrzymałam komunikat o podaniu numeru telefonu w celu weryfikacji konta. Nic nie dodawałam jestem ostrożna nie umieszczam postów często może jeden na kilka dni. Wysłałam numer telefonu i nie otrzymałam żadnego kodu. Operację powtórzyłam kilka razy aż zablokowali mi możliwość kolejnej próby wyślij kod. Mam czekać 24 godziny…załamka. co robić czy fb zablokuje mi konto? Już jedno mam zablokowane

  • Witaj,
   Na Facebooku obowiązują zasady mające na celu zapobiegania zachowaniom, które mogą zostać uznane za niewłaściwe (w Twoim przypadku kilkukrotna, nieudana próba weryfikacji konta). Blokady mają charakter tymczasowy- mogą trwać od kilku godzin do kilku dni. Poczekaj do momentu aż Facebook odblokuje konto i pamiętaj, że jeśli kolejne próby zalogowania się do aplikacji znów zakończą się niepowodzeniem, Facebook może całkowicie zablokować konto.

   • Wpisalam kod otrzymany na nr telefonu, wysłałam zdjęcie. Czekam. Weryfikacja. Czy prawdą jest Pani Kamilo że każda próba logowania się do zablokowanego konta może wydłużyć blokadę?

     • Jedno konto odblokowane po weryfikacji. Dostac od razu wiele wiadomosci od znajomych z troską..bezcenne. drugie konto nadal blokada już 19 dni za wysłanie 80 noworocznych bałwanków do znakomych. Ale od 3 dni nie loguję się, nie sprawdzam konta. Dam znać kiedy fb zdejmie bana. O ile wogle zdejmie.Błędem moim było może też codzienne logowanie do zablokowanego konta. Dziękuję Pani Kamilo

 21. Aby uzyskać więcej informacji lub jeśli uważasz, że Twoje konto zostało przez pomyłkę wyłączone, odwiedź Centrum pomocy. Taki komunikat pojawia się kiedy próbuję się zalogować od 4 grudnia. Czy to znaczy, że nie odzyskam swojego konta i cz z tym zrobić. Wysłałam skan dokumentów potwierdzających moją tożsamość i dalej cisza. Dodam, że zamiast mojego imienia i nazwiska pojawiło się imię i nazwisko jakiejś francuski Nadege.

 22. Witam Facebook Zablokował mi jedno konto ponieważ stwierdzili że narusza standardy poprzez dodanie przeze mnie mema zablokowali mi również drugie konto które nie naruszyło żadnych standardów dlaczego ? I jak się od tego odwołać prosiłam o weryfikację nikt nie odpisał zero informacji ob blokadzie na drugim koncie

 23. Witam.Zablokowano mi konto na fb jakies 3 miesiące temu.Nie znam powodu, a kiedy próbuję się zalogowac-mam przysyłane kody do zmiany hasła.zmieniam-i znów kolejne i kolejne.Nie moge sie dostac na swój fp, który jest mi potrzebny do pracy.Zostałam skrzywdzona, nie znam przyczyny.Wpisuję w formularzu swój nr telefonu, którego uzywam od 15-tu lat i podobno wpisuję zły nr……

 24. Zdecydowałem że usune fb bo tak naprawdę wystarczy mi messenger no i po usunięciu fb nie mogłem zainstalować messengera a jeśli już zainstalowałem to odrazu przekierowywalo mnie aby założyć konto na fb pomimo że pisało że nie spowoduje to utworzenia konta na fb no i oczywiście po wpisaniu danych ponownie założyło mi konto na fb a ja chciałem tylko messenger
  chciałem usunąć to konto tymczasem zablokowali mi konto teraz mam konto na fb zablokowane i nie mam mesengera
  wysłałem im zdjęcie dowodu osobistego i czekam trzeci dzień i nic cały czas jak próbuje się zalogować pisze konto zablokowane
  Mam pytanie :
  Czy te moje konto kiedyś odblokują czy po prostu po jakimś czasie zostanie usunięte?
  czy można mieć mesengera bez fb ?
  i czy będę mógł założyć mesengera kiedy mam zablokowane konto na fb ? bo narazie nie moge
  czy może są inne sposoby aby to ominąć ? zamiast czekać w nieskończoność
  proszę o info

 25. Na jak długo mogę mieć zablokowane konto na facebooku za zbyt dużą ilość wysłanych wiadomości w zbyt krótkim czasie po przez messengera. Starałem się odwoływać ale boty piszą tak samo za każdym razem i nie mam żadnej pomocy? Jest to taka pierwsza moja sytuacja.

  • Cześć. Blokady mogą trwać od kilku godzin do nawet kilkudziesięciu dni. Najgorsze jest to że samodzielnie nie można takiej blokady usunąć. Niestety musisz czekać (najbezpieczniej będzie około kilkunastu dni). Każde sprawdzenie konta może wydłużyć blokadę. Pozdrawiam

 26. Próbuję dodać ogłoszenie na market place, niby wszystko jest ok ale jak klikam udostępnij pojawia się komunikat „ten wątek jest pusty” dlaczego tak się dzieje?

 27. Witam moja sytuacja wygląda tak. 27 listopada wpisałam źle hasło kilka razy i otrzymałam maila…. Zauważyliśmy, że masz problem z zalogowaniem się do swojego konta itd… Otrzymałam kod do zmiany hasła i zmieniłam. Za chwilę chcieli moje zdjęcie do weryfikacji. Wysłałam… Weryfikacja trwała do soboty, a w sobotę wyświetlilo mi się Twoje konto zostało zablokowane… Robilam także weryfikację zdjęcia i danych i nadal nic.. Moje pytanie czy wogole moje konto będzie odzyskane czy na stałe zablokowane??? Proszę o inf…

 28. Kochani mam taką sytuację. Wyjechałam na kilka. Miesięcy za granicę i dlatego zdeaktywowałamm konto fb. Pewnego pięknego dnia dostałam powiadomienie z fb że moje konto zostało aktywowane ale pod innym imieniem i nazwiskiem i zmienionym hasłem. Zostało też zmienione hasło do email. Po probie zalogowania się i potwierdzenia tożsamości moje konto zostało zablokowane. I od października nie mam do niego dostępu. Co zrobić by zostało ono odblokowanie?!!! Proszę o poradę. Zależy mi na odzyskaniu. Wypisalam ich kwestionariusz ale cisza zero odzewu 😔

 29. Po założeniu konta od razu zostałem zablokowany i przesłałem im skan dowodu osobistego . I mam pytanie ile czasu może trwać weryfikacja ? I czy w ogóle jest nadzieja na odzyskanie kiedykolwiek konta ? I czy są może takie przypadki że po wysłaniu skanu dowodu osobistego że facebook nigdy nie da odpowiedzi ? Dodam tylko że podałem wszystkie prawdziwe dane . Moje konto jest zablokowane od 4.11.2019r . Pani Kamilo proszę o odpowiedź (: (: (:

  • Witaj,
   niestety blokady na Facebooku to temat rzeka i szczerze nie jest łatwo określić czasu ich trwania. Standardowo blokady mogą być założone na kilka godzin bądź nawet na kilkadziesiąt dni. Najgorsze jest w tym wszystkim to, że nie można nic z tym samodzielnie zrobić. Od innych osób mających podobne problemy wiem, że czasami uzyskanie odpowiedzi od Facebooka graniczy z cudem a jak już jest to nic nie wnosi do sprawy. Jak tylko uda mi się coś więcej dowiedzieć na Twój temat odezwę się.

  • Witaj,
   niestety czasami serwis społecznościowy nie wysyła informacji o długości nałożonej blokady. Wszystko zależy od tego z jakiego powodu zostało zablokowane konto. Blokady mogą trwać od kilku godzin do kilkunastu dni (w niektórych zgłaszanych nam przypadkach nawet do miesiąca). Nie ma możliwości sprawdzenia na jak długo została nałożona blokada.

 30. Od wczoraj nie mogę: zamieszczać postów, lajkować, wysyłać wiadomości. Na domowym komputerze mam trzy konta, z powodów różnych musiałem je załozyć, żeby miec kontakt ze znajomymi, a bany łapałem przypadkowo, teraz juz trzydziestodniowe. W tym jedno konto jest całkowicie grzeczne, zwiazane z moim hobby – tu też mam blokadę tymczasową – nie wiem jak długą.
  Co jest?

  • Witaj,
   niestety blokady na Facebooku to temat rzeka. Facebook to medium społecznościowe i powstało z myślą o kontaktowaniu się z bliskimi a nie o promowaniu biznesów, kanałów, czy zbieraniu bazy kontaktów (nawet jeśli nie mamy nic złego na myśli, w końcu blogów i serwisów jest całe mnóstwo). Restrykcja algorytmów Facebooka jest coraz większa (wszystko owiane jest dużą tajemnicą). Jeśli Facebook nakłada blokadę, nie można nic samodzielnie zrobić. Po prostu trzeba czekać. Serwis powinien podać rodzaj blokady i długość jej trwania.

   • Jedyne co podali to tymczosowo zablokowana funkcja. Proszą zeby ich powiadomić, jezeli uważam że niesłusznie, ale czy ktokolwiek to czyta?

 31. Facebook zablokował przejście do mojej strony.. usunął również post w którym widniał link. Przy próbie wysłania linku do strony również pojawia się informacja że narusza standardy społeczności. Jak długo trwa blokada i jak można odblokować to ?

  • Witaj,
   Blokady nakładane są z uwagi na wykryte potencjalne ryzyko nadużycia (nawet jeśli nie chciałeś nic złego zrobić). Facebook nie lubi udostępniania na swojej platformie linków zewnętrznych (dotyczy to osi czasu na koncie prywatnym, na fanpage’u, w grupach i w wydarzeniach). Linki do stron www, blogów, sklepów online, YouTube’a to powiedzmy jego „konkurencja”. Facebook nie informuje, jaka ilość linków jest dozwolona. Chodzi o to, aby udostępniać je z umiarem oraz dodawać do linków krótką treść z opisem, czego link dotyczy.
   Blokady mogą trwać od kilku godzin do kilkunastu dni. Samodzielnie nie można usunąć takiej blokady. Niestety trzeba czekać.

 32. Od dwóch miesięcy jestem zablokowany bez podania powodu żądają przesłania dokumentu potwierdzającego, konto miałem ok 10 lat. Za duże wymagania kochani bez was też można żyć.

  • Witaj,
   rzeczywiście blokady na Facebooku to temat rzeka i nie ma jednego skutecznego sposobu aby im zapobiec. Masz rację, coraz częściej nakładane są blokady na konta prywatne bez podawania przyczyny. Mało tego, kontakt z obsługą jest bardzo ograniczony a otrzymanie jakichkolwiek informacji graniczy z cudem. Oczywiście decyzja należy do Ciebie czy chcesz przesyłać dokument potwierdzający Twoją tożsamość. Z tego co słyszałam nie trzeba ujawniać wszystkich danych znajdujących się w dowodzie osobistym- można zakryć numer PESEL oraz adres bądź też wysłać inny dokument. Więcej info znajdziesz też na stronie https://www.facebook.com/help/582999911881572?helpref=hc_global_nav Pozdrawiam 🙂

 33. Witam,założyłam Messengera na numer telefonu a mam też fikcyjnego fb gdzie podałam mój numer telefonu i tamten Messenger mi zniknął.pojawia się tylko Messenger z fb , mimo tego że z fb usunęłam już numer telefonu. Aplikacje odinstalowalam i ponownie zainstalowalam.Chcialam ponownie sie zalogowac pisze że pod tym numerm nie na konta a gdy chce dodac nowe konto (bo mozna miec do 5 kont) pokazuje mi to samo konto Z fb. Czy da sie powrócić do tego konta bez fb?Czy odczekanie jakiś czas coś da czy konto już straciłam na zawsze

  • Cześć! Facebook blokuje możliwość podejmowania niektórych działań takich jak publikowanie postów lub ich komentowanie jeśli zrobiłaś coś co jest niezgodne ze Standardami społeczności. Nawet jeśli nie chciałaś zrobić nic złego 🙂 Więcej na ten temat w linku https://www.facebook.com/communitystandards/ Takie blokady zazwyczaj trwają kilka dni.

 34. Co w przypadku gdy po zalogowaniu wyświetla mi się tylko taki napis: For more information, or if you think your account was disabled by mistake, please visit the Help Center’. Czy moje konto zostało zablokowane na zawsze bez możliwości powrotu ?

  • Mateusz, nie – po prostu jeżeli uważasz, że Twoje konto zostało zablokowane przez pomyłkę lub po prostu chcesz zrozumieć przyczynę blokady – możesz skontaktować się z Facebookiem poprzez Centrum Pomocy (Help Center)

   • do centrum pomocy to szkoda pisać ,,,nie wiem po co jest ten panel pomocy ==tam nikt nic nie odpowie ja pisałam odwołanie i o weryfikację i bez echa a konto przez 2 miesiące miałam blokowane AŻ 19 razy i w końcu zablokowali i nie wiem czemu nie naruszałam standardy społeczności chyba tylko to że byłam aktywna bo miałam swoją stronę ,,,a teraz wszystkie konta // 7 kont //jakie próbuję założyć mam blokowane pozdrawiam

   • Ja też się kontaktował przez to centrum pomocy i zero odzewu. Też mi się wydaje, że to jedna wielka ściema… Wszędzie są infolinię tylko fb jest technicznie do tyłu… Szok mamy XXI wiek… Wszysko rozwija się i idzie do przodu tylko nie fb… Oby tak dalej…

  • Najprawdopodobniej osoby te skorzystały z ustawień prywatności profilu oraz osi czasu i określiły kto może zobaczyć poszczególne treści – Więcej https://www.facebook.com/help/393920637330807?helpref=faq_content
   Jeśli przeglądasz profil wybranej osoby za pomocą aplikacji mobilnej, spróbuj jeszcze zrobić to samo za pośrednictwem strony internetowej Facebooka. Zauważyłam, że przy aplikacji nie wyświetlają się profile danej osoby natomiast już w przeglądarce internetowej tak. Może to jakiś problem techniczny po stronie Facebooka?

   • Dzień dobry. Ponawiam pytanie Pani Kamilo. Nie mam konta na FB, ale założyłam konto na Messenger. Niestety już pierwszego dnia zostałam zablokowana, właściwie nie wiem, dlaczego. Gdy moje konto było weryfikowane (nie dostałam informacji jak długo to potrwa) co jakiś czas sprawdzałam, czy już działa i przez to zostałam zablokowana tymczasowo.
    Odinstalowałam Messengera, próbowałam zainstalować na nowo, żeby ominąć tę blokadę lub założyć nowe konto, ale to tylko pogorszyło sprawę. Odczekałam więc tydzień i ponownie założyłam konto i.. znowu to samo. Tym razem mam komunikat, że konto zostało zablokowane, zamiast „tymczasowo” zablokowane.
    Czy to oznacza, że jest zablokowane już na zawsze? Po tygodniu konto nie zostało odblokowane. Czekam więc już drugi tydzień i na razie nie sprawdzałam, bo podobno to może przedłużyć blokadę.
    Przyznam, że jestem zawiedziona, nie zrobiłam nic złego, nikogo nie nękałam, nie umieszczałam żadnych treści i właściwie dostałam bana za.. nie wiem – brak rozeznania czy cierpliwości. Skąd jednak miałam wiedzieć, że sprawdzam zbyt często.
    Logowałam się na nr telefonu i właściwie z telefonu chciałam korzystać. Nie mogłam założyc nowego konta na mój numer telefonu – otrzymywałam komunikat o mniej więcej tej treści: „na razie nie można założyć konta na ten nr telefonu”.
    Pozdrawiam
    Ewa

    • Witam. Niestety Facebook rządzi się swoimi prawami. Wiele osób, które miało podobny problem bądź którym Facebook całkowicie wyłączył konto, otrzymywało po długim czasie wiadomość mailową od obsługi serwisu, w której tłumaczyli, że konto zostało zablokowane lub usunięte z powodu naruszenia standardów społeczności Facebooka. Tak jak słusznie zauważył pan Tadeusz pisząc komentarz pod artykułem, że może to być działanie pewnego algorytmu. Czasami Facebooku uznaje, że ktoś wstawia treści niezgodne z zasadami prywatności i blokuje dostęp do konta na kilkanaście dni (czasami czas wydłuża się do miesiąca). Innym razem serwis nakłada blokadę kliku dniową jeśli uzna, że wysłane treści to spam. Niestety na ten moment ciężko znaleźć jedną słuszną odpowiedź na Pani pytanie. Podobnych pytań jest wiele więc jesteśmy na etapie sprawdzania i testowania. Nawiązaliśmy także kontakt z obsługa serwisu więc mam nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli podzielić się spostrzeżeniami i zdobytą wiedzą.
     Pozdrawiam

 35. Czy jeżeli zbyt wiele osób cie zablokuje na facebooku to czy facebook może zablokować twoje konto lub nawet je usunąć?

 36. Dzień dobry. Nie mam konta na FB, ale założyłam konto na Messenger. Niestety już pierwszego dnia zostałam zablokowana, właściwie nie wiem, dlaczego. Gdy moje konto było weryfikowane (nie dostałam informacji jak długo to potrwa) co jakiś czas sprawdzałam, czy już działa i przez to zostałam zablokowana tymczasowo.
  Odinstalowałam Messengera, próbowałam zainstalować na nowo, żeby ominąć tę blokadę lub założyć nowe konto, ale to tylko pogorszyło sprawę. Odczekałam więc tydzień i ponownie założyłam konto i.. znowu to samo. Tym razem mam komunikat, że konto zostało zablokowane, zamiast „tymczasowo” zablokowane.
  Czy to oznacza, że jest zablokowane już na zawsze? Po tygodniu konto nie zostało odblokowane. Czekam więc już drugi tydzień i na razie nie sprawdzałam, bo podobno to może przedłużyć blokadę.
  Przyznam, że jestem zawiedziona, nie zrobiłam nic złego, nikogo nie nękałam, nie umieszczałam żadnych treści i właściwie dostałam bana za.. nie wiem – brak rozeznania czy cierpliwości. Skąd jednak miałam wiedzieć, że sprawdzam zbyt często.
  Logowałam się na nr telefonu i właściwie z telefonu chciałam korzystać.
  Pozdrawiam
  Ewa

  • Ciężko cokolwiek wyjaśnić przy blokadzie. Dla mnie zablokowali dodawanie postów na tydzień. W komunikacie wyczytałem, że to działa algorytm. Być może dodałem coś co nie jest zgodne z zasadami itd. nawet gdy nie miałem takiego zamiaru. Innym razem miałem blokadę na trzy dni bo algorytm uznał, że wstawia spam. Chodziło o życzenia urodzinowe gdzie wpisałem tylko „Sto lat”. Pół roku temu po otwarciu FB ujrzałem komunikat: „Twoje konto zostało zdezaktywowane”… Musiałem zakładać nowe konto, do dziś nie znam powodu…

 37. Facebook dlaczego moje konto już 6 raz w tym miesiącu jest usuwane????o jest moje konto dla sprawdzenia wysłałam zdjęcia i teraz czekam ,,,czemu tak się dzieje ???teraz muszę czekać na odblokowanie kilkanaście godzin ,,,moje posty nie naruszają zasady Facebook ,,mam swoją stronę i nic nie mogę dodać

  • Witaj, niestety nie pomożemy w tym temacie. Zauważyliśmy, że rzeczywiście Facebook rządzi się swoimi prawami. Wiele osób, które miało podobny problem jak Ty bądź którym Facebook całkowicie wyłączył konto, otrzymywało po dłuuuugim czasie wiadomość mailową od obsługi, w której tłumaczyli, że konto zostało zablokowane lub usunięte z powodu naruszenia standardów społeczności Facebooka. Co w Twoim przypadku tak jak piszesz nie miało miejsca. Jeśli uda nam się znaleźć odpowiedź na Twoje pytanie odezwiemy się do Ciebie. Teraz życzymy cierpliwości! Pozdrowienia.

  • Cześć! Facebook stwierdził, że publikowane treści lub symbole propagują nienawiść i naruszają Standardy Społeczności. W tej sytuacji blokada może trwać do 30 dni. Pozdrawiam!

 38. Czy Facebook może blokowwć wyświetlanie aktualności? Jeśli tak, to na jak długo? I czy Facebook może to robić bez pośrednictwa innych osób?

   • Witam mam pytanko dostałam blokadę na Facebooku nie wiem nawet z jakich przyczyn i WOGULE żadnej wiadomości nawet nie dostałam odwolywalam się itd nie wiem czy wogule mnie odblokują co mam wtym kierunku robić?

 39. co zrobic gdy podejzewam ze ktos celowo zablokował mnie na marketpleace ? Prowadze sprzedaz i to ktos z konkurencji. Kiedy facebook mnie odblokuje niemoge nic sprzedawac na marketpleace

  • Cześć! Prześledziliśmy trochę internet i jest sporo osób, które mają podobny problem co Ty. Po odblokowaniu przez Facebooka ostrożnie podchodź do sprzedaży kolejnych rzeczy na Marketplace. Zalecane jest aby 2, 3 dni po zdjęciu blokady nie wystawiać nic na aukcje,. Następnie spróbuj wyłączyć dane komórkowe w telefonie, wejdź do aplikacji Facebook i kliknij na ikonę Marketplace. Jeśli nadal występuje błąd, włącz dane sieci komórkowej, ponownie wejdź do Marketplace i kliknij na przycisk „Spróbuj ponownie” lub odśwież stronę. Wielu użytkowników pisze, że to pomogło. Daj znać jak u Ciebie. Pozdrawiam!

  • Cześć! Facebook blokuje możliwość podejmowania niektórych działań takich jak publikowanie postów, udostępnianie lub komentowanie jeśli zrobiłaś coś co jest niezgodne ze Standardami społeczności. Nawet jeśli nie chciałaś zrobić nic złego 🙂 Więcej na ten temat w linku https://www.facebook.com/communitystandards/
   Najczęściej niektóre funkcjonalności konta blokowane są z powodu spamu lub za zapraszanie do znajomych zbyt wielu obcych osób.
   Blokady mogą trwać od kilku godzin do nawet 30 dni i nie można ich samodzielnie usunąć.
   Pozdrawiam
   Kamila

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz!
Twoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.