Shot of a programmer working on a computer code at night

Adobe Acrobat stanowi dziś najpopularniejszy program do tworzenia i modyfikacji dokumentów w formacie PDF. Aplikacja jest dostępna za darmo, jednak w mocno okrojonej wersji. Jeżeli zależy nam więc na dodatkowych funkcjonalnościach, to możemy zdecydować się na płatny upgrade naszego oprogramowania do wersji Standard DC lub Pro DC. Która opcja jest jednak lepsza? Przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych możliwości obu wariantów.

Charakterystyka Adobe Acrobat Standard DC

Adobe Acrobat jest dostępny zarówno jako pojedynczy cyfrowy produkt, jak również część pakietu graficznego Adobe. Wersja Standard tego programu sprawdzi się dla mniej wymagających użytkowników, ponieważ dostarcza tylko najpotrzebniejsze funkcje, jednak w zupełności wystarczające do przeprowadzania podstawowych działań. Adobe Acrobat Standard DC pozwala na wygodną obsługę plików PDF – chodzi nie tylko o przeglądanie, edytowanie i komentowanie dokumentów PDF, ale również o bezproblemowe przechowywanie oraz udostępnianie ich za pośrednictwem internetu. Co więcej, z programu można korzystać zarówno z poziomu komputera stacjonarnego, jak również urządzeń mobilnych czy nawet przeglądarek internetowych.

Adobe Acrobat Standard DC oferuje szeroki wachlarz możliwości związanych z tworzeniem plików PDF – pozwala m.in. na konwertowanie dokumentów tekstowych i obrazów, łączenie plików o różnych rozszerzeniach czy nawet przetwarzanie stron internetowych. Na tym opcje aplikacji oczywiście się nie kończą. Wersja Standard dostarcza też podstawowe rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa, takie jak np. zabezpieczanie tworzonych dokumentów za pomocą hasła. Program jest również w pełni kompatybilny z oprogramowaniem z rodziny Adobe – w praktyce oznacza to, że z jego pomocą można bez problemu konwertować pliki pochodzące z Photoshopa, Illustratora oraz InDesigna.

Nie mniej ważne są też funkcjonalności związane z udostępnianiem oraz podpisywaniem:

W tej sekcji znajdziemy m.in. możliwość dzielenia się łączem do naszych plików PDF, np. w celu ich wyświetlania, recenzowania i podpisywania, narzędzia pozwalające na komentowanie czy też opcję cyfrowego sygnowania oraz weryfikowania dokumentów – wylicza specjalista reprezentujący firmę Klucz-System z Gorzowa, która zajmuje się sprzedażą kluczy aktywacyjnych do oprogramowania i systemów operacyjnych.

Czym cechuje się Adobe Acrobat Pro DC?

Program Adobe Acrobat w wersji Pro DC oferuje wszystkie opcje dostępne w swojej tańszej odsłonie, ale dodaje do tego dziesiątki pomniejszych funkcjonalności, które mogą okazać się niezastąpione np. przy prowadzeniu własnego biznesu czy też profesjonalnym przygotowywaniu plików do druku. Pierwsze różnice widać już przy samej obsłudze dokumentów – wersja Pro DC pozwala m.in. na korzystanie z paska Touch Bar komputera MacBook Pro czy też mierzenie wymiarów obiektów znajdujących się w plikach PDF.

Adobe Acrobat Pro DC jest też bardziej zaawansowany pod kątem tworzenia dokumentów. Wśród ciekawszych funkcji należy wymienić chociażby inteligentne przekształcanie zeskanowanych dokumentów papierowych w pełni edytowalne pliki PDF. Znajdziemy tu też systemy sprawdzania zgodności gotowych dokumentów ze standardami ISO oraz standardami ułatwień dostępu na potrzeby osób niepełnosprawnych.

Poszerzona funkcjonalność dotyczy też edycji plików – Pro DC pozwala na urozmaicanie zwykłego tekstu za pomocą klipów audio, wideo, a nawet obiektów interaktywnych. Poprawiono też przekształcanie dokumentów na tabletach oraz smartfonach – zarówno z systemem Android, jak i iOS.

Ostatnie udogodnienia są związane z udostępnianiem – formularze można edytować za pomocą kodu JavaScript, a za optymalizację plików odpowiada w pełni zautomatyzowany system.

Adobe Acrobat Pro DC czy Standard DC – co wybrać?

Jeżeli nasza praca z plikami PDF ogranicza się do ich tworzenia, edytowania i wysyłania, to Adobe Acrobat w wersji Standard DC powinien w pełni zaspokoić nasze oczekiwania, dostarczając wiele rozwiązań, z których prawdopodobnie i tak nigdy nie skorzystamy. Sprawa przedstawia się jednak zupełnie inaczej, kiedy potrzebujemy profesjonalnego oprogramowania do bardziej zaawansowanej obsługi dokumentów – wówczas lepszym rozwiązaniem okaże się droższa odsłona. Adobe Acrobat Pro DC jest niezastąpiony dla użytkowników biznesowych oraz osób, które pracują z newralgicznymi informacjami.

Pytania?

Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy/wskazówki? Skorzystaj z jednej dostępnych z opcji: napisz do nas w komentarzach korzystając z pola poniżej, skorzystaj z forum gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników naszej strony lub wyślij do nas wiadomość!


Komentuj Nasze forum Napisz do nas

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments