jakŁatwo.pl - proste porady technologiczne

Jak łatwo skonfigurować konto e-mail na telefonie iPhone?

StockSnap RDX59GX2JT

Chcesz mieć łatwy i szybki dostęp do swoich wiadomości? Dobrze trafiłeś. Pokażemy Ci jak łatwo skonfigurować konto e-mail na telefonie iPhone. Nie będziesz musiał już tracić czasu na logowanie się do swoich poszczególnych skrzynek mailowych. Teraz możesz zarządzać kilkoma kontami w jednym miejscu. Zaczynamy!

 

 1. Najpierw na pulpicie telefonu musimy znaleźć ikonę "Ustawienia" Na poniższym zrzucie ekranu oznaczone czerwonym kółkiem.
  obrazek telefon poczta 1
 2. Następnie wybierz kolejno "Mail"- "Dodaj konto ". 
  obrazek telefon poczta 2

  obrazek telefon poczta 4
 3. Jeśli widzisz nazwę swojego dostawcy usługi poczty e-mail, kliknij ją aby automatycznie dodać konto. Jeśli nie widzisz swojego dostawcy usługi wybiesz opcję " Inne" aby dodać konto ręcznie.
  obrazek telefon poczta 5

Konfigurowanie konta automatycznie.

Po wybranu dostawcy usługi poczty e-mail wykonujemy poniższe czynności

 1. Wprowadź adres e-mail oraz hasło, którym logujesz się do wybranej skrzynki pocztowej.
  obrazek telefon poczta 6
  obrazek telefon poczta 7

 2. Po zalogowaniu się do konta, pojawi się komunikat o przyznaniu aplikacji dostęu do informacji. W tym celu klikamy "TAK". W przeciwnym wypadku nie będzie można zweryfikować danych konta. 
  obrazek telefon poczta 8

 3. Wybierz wartość, która ma być synchronizowana. Kliknij opcję " Zachowaj".
  obrazek telefon poczta 9

Konfigurowanie konta ręcznie.

Upewnij się, że znasz ustawienia swojego konta e-mail.

 1. Kliknij kolejno opcje: "Dodaj konto" - "Inne"- "Dodaj konto Mail"
  obrazek telefon poczta 4

  obrazek telefon poczta 10

  obrazek telefon poczta 11
 2. Podaj nazwę, adres e-mail, hasło oraz opis konta. Po uzupełnieniu danych kliknij "Dalej". Wówczas aplikacja Mail powinna znaleźć ustawienia Twojego konta e-mail i zakończyć jego konfigurację. Jeżeli wszystko przebiegnie pomyślnie kliknij "Gotowe". 
  obrazek telefon poczta 12
 3. Jeśli okaże się, że aplikacja nie odnalazła ustawień konta e-mail, będziesz musiał zrobić to ręcznie. Wówczas po wprowadzeniu danych kliknij " Dalej" a następnie wybierz dla swojego konta protokół IMAP lub POP. Jeżeli nie jestes pewny który wybrać, skontaktuj się z dostawcą usługi poczty e-mail.
  obrazek telefon poczta 13
 4. Następnie wprawadź dane dotyczące serwera poczty przychodzącej i serwera poczty wychodzącej. Kliknij "Dalej". Jeśli ustawienia konta są poprawne kliknij "Zachowaj" aby zakończyć konfigurację. Gdyby okazało się, że ustawienia konta e-mail są niepoprawne, wówczas zostaniesz poproszony o ich zmianę. 
  obrazek telefon poczta 14
 5. Gotowe! Jeżeli okazałoby się, że nadal nie możesz skonfigurować swojego konta, skontaktuj się z dostawcą usługi poczty e-mail. 

Więcej informacji: 

https://support.apple.com/pl-pl/HT201320

Pytania, Sugestie ?

Jeżeli nadal nurtują Cie pytania lub dysponujesz wiedzą jak można to zrobić jeszcze łatwiej i szybciej - daj nam znać. Pozostaw komentarz korzystając z poniższego pola!