jakŁatwo.pl - proste porady technologiczne

Jak łatwo znaleźć iPhone przez internet?

nagłowek zagubiony iphone

Zdarzyło Ci się zgubić dopiero co kupione urządzenie iPhone? Nie wpadaj w panikę! Poniżej pokażę Ci jak w łatwy sposób odnaleźć iPhone korzystając z przeglądarki internetowej na swoim komputerze.

 

 1. W przeglądarce internetowej otwórz główną stronę usługi iCloud. https://www.icloud.comNastępnie zaloguj się na swoje konto Apple ID. 
  zgubiony iphone 1
 2. Po zalogowaniu się kliknij na odnośnik do usługi Znajdź mój iPhone.
  zgubiony iphone 2
 3. Ze względów bezpieczeństwa będziesz musiał wprowadzić raz jeszcze swoje hasło powiązane z kontem Apple ID.
  zgubiony iphone 3
 4. Po wpisaniu hasła w oknie otwartej przeglądarki internetowej wyświetli się mapa, na której zostanie zaznaczona kółkiem lokalizacja Twojego urządzenia iPhone.
  zgubiony iphone 4
 5. Na mapie, w punkcie zlokalizowanego urządzenia wyświeti się mały "dymek", który będzie informował o nazwie odnalezionego sprzętu. W naszym przypadku będzie to iPhone.
  zgubiony iphone 5
 6. Kliknij na wyświetlony symbol i. Wyświetli się ramka, w której oprócz zdjęcia urządzenia będzie widoczny symbol baterii ( po wskazaniu myszą ikony baterii pojawi się informacja mówiąca o stopniu naładowania akumulatora) a także trzy ikony aktywujące działania poszukiwawcze zgubionego sprzętu.  
  zgubiony iphone 6

 7. Klikając opcję Odtwórz dźwięk odezwie się głośny sygnał dźwiękowy, dzięki któremu będziesz w stanie zlokalizować swoje urządzenie iPhone. Oczywiście pod warunkiem, że urządzenie jest aktywne. W przeciwnym razie Twój iPhone zacznie dzwonić i wibrować dopiero gdy będzie aktywny. Gdy uda Ci się odtworzyć dźwięk na Twój adres mailowy powiązany z kontem Apple ID zostanie wysłane potwierdzenie. 
 8. Jeżeli stwierdzisz, że Twojego telefonu nie ma w pobliżu możesz włączyć Tryb Utracony. Możesz zdalnie zablokowaćswój telefon czterocyfrowym kodem, wprowadzić numer telefonu pod który potencjalny znalazca Twojego urządzenia będzie mógł się z Tobą skontaktować, wprowadzić krótką wiadomość tekstową a także śledzić na mapie położenie swojego urządzenia.
 9. Aby uniemożliwić komukolwiek dostępu do dnaych na Twoim zgubionym urządzeniu iPhone masz możliwość zdalnego wymazania urządzenia. W tym celu klikasz opcję Wymaż iPhone. Muisisz pamiętać, że wymazanie spowoduje usunięcie wszelkich danych znajdujących się na urządzeniu. Ponadto nię będziesz mógł  już dalej śldzić swojego telefonu. 

Sam widzisz, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Nawet gdy zgubisz swoje urządzenie iPhone możesz je w łatwy sposób namierzyć a uczciwy znalazca napewo go zwróci.

Źródło, więcej informacji

https://support.apple.com/pl-pl/HT201472

Pytania, Sugestie ?

Daj nam znać. Pozostaw komentarz korzystając z poniższego pola! Dziękujemy