jakŁatwo.pl - proste porady technologiczne

Jak łatwo usunąć aplikację w iOS?

hand apple iphone smartphone

W systemie iOS usunięcie niepotrzebnej aplikacji jest bardzo łatwe i nie powinno nikomu nastręczyć większych problemów! Zapoznaj się z naszą instrukcją krok po kroku:

  1.  Należy odblokować telefon (iPhone) lub tablet (iPad) oraz odnaleźć niechcianą aplikację na liście dostępnych programów.
    10 jak latwo usunac aplikacje w ios1.PNG 10 jak latwo usunac aplikacje w ios2.PNG
  2. Po odnalezieniu niechcianej aplikacji należy dotknąć oraz przytrzymać ikonę aplikacji aż do momentu, w którym wszystkie ikony zaczną drżeć oraz w lewym górnym rogu ikony pojawi się znak krzyżyka (x).
    10 jak latwo usunac aplikacje w ios3.PNG
  3. Należy stuknąć na znak krzyżyka przy aplikacji, którą zamierzamy odinstalować. W naszym przypadku jest to program Wykop. W tym momencie system poprosi o potwierdzenie decyzji ("Usuń Wykop. Usunięcie Wykop spowoduje także usunięcie wszystkich jego danych"). Po zatwierdzeniu - program zostanie odinstalowany! Aby wrócić do normalnego działania, tj. usunąć drżenie ikon oraz zlikwidować krzyżyki przy nich, wystarczy nacisnąć główny przycisk telefonu/tabletu, tj. przycisk HOME.
    10 jak latwo usunac aplikacje w ios4.PNG 10 jak latwo usunac aplikacje w ios5.PNG

Słowniczek

iOS - system operacyjny używany w urządzeniach produkcji firmy Apple. Więcej informacji: wikipedia

aplikacja - użytkowy program komputerowy służący wykonywaniu określonych zadań.

ikona - niewielki znak graficzny, symbolizujący folder, plik, program lub polecenie. Stosowany powszechnie we wszystkich systemach oraz programach komputerowych.

apple home buttonprzycisk HOME - przycisk powrotu do menu głównego w systemie iOS.

Pytania, Sugestie ?

Jeżeli usuwanie aplikacji w systemie iOS nadal nastręcza Tobie trudności lub dysponujesz wiedzą jak usunąć aplikacje jeszcze łatwiej i szybciej - daj nam znać. Pozostaw komentarz korzystając z poniższego pola! Dziękujemy