jakŁatwo.pl - proste porady technologiczne

android

W które niedziele sklepy są otwarte, a w które zamknięte?

naglowek handlowa 2

Nie zdążyłeś na wielkie wyprzedaże? Black Friday przeszedł Tobie koło nosa? Jeśli wciąż się zastanawiasz czy w ten weekned sklepy będą otwarte to ta aplikacja na telefon napewno rozwieje Twoje wątpliwości. Aplikacja "Niedziela Handlowa i Święta" zawiera informacje na temat wszystkich dni wolnych od handlu lub z ograniczonym handelem. Warto więc wyposażyć się w ten prosty kalendarz i nie dać się już nigdy zaskoczyć zamkniętymi centrami handlowymi! 

 

Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie musimy znaleźć ikonę "Sklep Play". Uruchamiamy aplikację (na poniższym zrzucie zaznaczone kolorem czerwonym). Po uruchomieniu sklepu wpisz w pasku wyszukiwania nazwę aplikacji "Niedziela Handlowa i Święta". Następnie po wybraniu z listy aplikacji, która nas interesuje, zaznaczamy opcję "Zainstaluj". Po ukończeniu instalacji wracamy do głównego pulpitu i uruchmiamy aplikację.
1 2
3 5
Gotowe! Prawda, że to proste! Aplikacja pomoże w zlokalizowaniu czynnych punktów usługowo-handlowych. Dzięki mapie w szybki sposób będziesz mógł zobaczyć co znajduje się w Twojej najbliższej okolicy. Gdy wybierzesz konkretny punktu, otrzymasz informacje na temat profilu działalności oraz godzin otwarcia. Klikając na "Wyznacz trasę" otrzymasz propozycję najkrótszej drogi z miejsca pobytu do wybranego punktu. Aby przejść do mapy wystarczy kliknąć na ikonę 6, znajdującą się w lewym, górnym rogu ekrau. Zezwól aplikacji na dostęp do informacji o lokalizacji Twojego telefonu. 
10 4
7 8
 9 
A teraz najważniejsze! Kalendarz, który po uruchomieniu aplikacji pojawia się odrazu na ekranie. Kolor dzielony mówi nam o otwartych sklepach natomiast czerwony oznacza zamknięte sklepy w niedziele. Klikając na ikonę zębatego koła 15 (górny, prawy róg ekranu) możesz ustawić ile dni do przodu maja pojawiać się komunikaty o niedzielach handlowych i niehandlowych. 
12 11
14 13
16


 Pytania?

Masz pytanie? Daj znac pozostawiając komentarz.