jakŁatwo.pl - proste porady technologiczne

android

Jak płacić Mastercard w telefonie?

naglowek ing zblizeniowaplatnosc

Teraz możesz pożegnać się ze swoim portfelem. Wystarczy, że będziesz miał przy sobie telefon i Mastercard czyli rodzaj wirtualnej karty do konta. Możesz nią zapłacić wszędzie tam, gdzie są akceptowane płatności zbliżeniowe. Wystarczy zbliżyć telefon do terminala i gotowe! Dziś pokażemy jak płacić telefonem mając konto w ING Banku Śląskim. Sam zobacz jakie to proste! 

 1.  Zaloguj się do aplikacji Moje ING Mobile (jeżeli takiej nie posiadasz na swoim telefonie z Android możesz ją łatwo zainstalować korzystając ze Sklepu Play). Wybierz konto, z którym chcesz powiązać Mastercard w telefonie. Oczywiście sprawdź czy masz aktualną wersję aplikacji mobilnej.
  1 2
  3
 2. Kliknij na "Zamów kartę". Z listy dostępnych kart wybierz Mastercard w telefonie i zaakceptuj umowę.
  4 5
  6 7
 3. Podaj kod PIN, za pomocą którego logujesz się do aplikacji mobilnej na swoim telefonie. Potwierdż klikając "Dalej". 
  8
 4. Nadaj PIN do karty ( będzie potrzebny do zrealizowania transakcji powyżej 50 zł). Na zakończenie pojawi się komunikat: „Płatności Mastercard w telefonie zostały aktywowane”.
  9 10
 5. Pamiętaj, że aby móc płacić telefonem, musisz mieć włączone NFC. Możesz to zrobić wchodząc w ustawienia swojego telefonu. 
  11 12
  13
 6. Gotowe! Teraz wystarczy, że podświetlisz ekran smartfonu, zbliżysz go do terminala płatniczego i poczekasz aż zawibruje. Prawda, że to łatwe? :) 

Więcej

https://www.ingbank.pl/indywidualni/karty/platnosci-telefonem/mastercard-w-telefonie

Pytania?

Masz pytania? Coś nie działa? Daj nam znać, postaramy się pomóc!