jakŁatwo.pl - proste porady technologiczne

android

Jak korzystać z aplikacji RATUNEK na swoim telefonie z Android?

naglowek naratunek

RATUNEK to aplikacja, która przyda się każdemu, kto wybiera się w góry lub nad morze. Za jej pomocą można błyskawicznie wezwać służby ratunkowe. W trakcie zgłoszenia wypadku podaje dokładną lokalizację osoby dzwoniącej. Dzięki temu ratownicy będą wiedzieć gdzie udać się z pomocą, udzielą jej szybciej i skuteczniej! 

 1. Pobierz aplikację na swój telefon. Na liście zainstalowanych aplikacji musimy znaleźć ikonę "Sklep Play". Uruchamiamy aplikację (na poniższym zrzucie zaznaczone kolorem czerwonym). Po uruchomieniu sklepu wpisz w pasku wyszukiwania nazwę aplikacji "Ratunek". Następnie po wybraniu z listy aplikacji, która nas interesuje, zaznaczamy opcję "Zainstaluj".
  1 2
  3
 2. Zezwól aplikacji na dostęp kontaktów, lokalizacji, SMS, telefonu oraz identyfikatora urządzenia i informacji o połączeniu. Wróć do pulpitu swojego telefonu i uruchom zainstalowany program.
  4 5
 3. Zaakceptuj Regulamin oraz warunki przyjęcia zgłoszenia wypadku. 
  6 7
 4. Wystarczy 3 razy kliknąć specjalny przycisk, a aplikacja zacznie wybierać numer alarmowy ratowników. W trakcie wzywania pomocy aplikacja automatycznie wybiera zintegrowany z nią numer ratunkowy w górach 601 100 300 lub nad wodą 601 100 100 i łączy się z właściwą Służbą Ratowniczą.  Możesz także wysłać wiadomość SMS do służb ratunkowych ze swoją lokalizacją ( z dokładnością do 3 metrów). Wysłanie lokalizacji następuje poprzez SMS w trakcie rozmowy telefonicznej. 
  8 9
  10
 5. Klikając na ikonę 11, znajdującą się w prawym, górnyum rogu aplikacji możesz uzupełnić wirtualną księżeczkę medyczną. Podajesz swoje dane sobowe, datę urodzenia, numer kontaktowy osoby, którą należy poinformować o Twoim wypadku, grupę krwii oraz informacje o chorobach. 
  12 

Więcej

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pagasolutions.emergencycall_pl&hl=pl

Pytania?

Masz pytania? Napisz do nas korzystając z poniższego pola.