jakŁatwo.pl - proste porady technologiczne

android

Jak ponownie uruchomić telefon, który nie odpowiada?

 

jak zrestartowac2

Telefon się zaciął, widzisz czarny ekran lub zawiesiła się aplikacja? Telefon nie reaguje na żadne polecenia, przycisk zasilania nie działa a Ty nie wiesz co zrobić? Zanim zaczniesz się zastanawiać nad wyciągnięciem baterii (jeżeli jest taka możliwość) spróbuj problem rozwiązać za pomocą specjalnej kombinacji klawiszy, która zasymuluje rozłączenie baterii i wymusi ponowne uruchomienie telefonu.

Procedura wymuszenia ponownego uruchomienia urządzenia z systemem android jest bardzo prosta. Wymaga naciśnięcia dwóch klawiszy przez określony okres czasu. Aby ją wykonać telefon powinien być naładowany przynajmniej w 5% (niższy poziom naładowania baterii moze sprawić, że telefon nie uruchomi się bez ponownego podłączenia do źródła zasilania /ładowarka/). Nie jest zalecane wymuszanie ponownego uruchomienia telefonu poprzez wyciąganie baterii, gdyż może to uszkodzić telefon i/lub dane na nim zapisane. Jak więc wymusić ponowne uruchomienie telefonu, który nie odpowiada (przykład na telefonie marki Samsung): 

  1. Zlokalizuj na telefonie dwa przyciski, które będą niezbędne do wymuszenia ponownego uruchomienia, tj: przycisk zasilania (włącznik) oraz przycisk sterowania głośnością (w dół, ściszanie)
  2. Naciśnij równocześnie te dwa przyciski i przytrzymaj przez 5-10 sek (do momentu aż telefon nie rozpocznie ponownego uruchomienia). 
    US Ans MOB PH GS Galaxy S6 Reboot 1
  3. Przyczyny zawieszenia się telefonu są różne ale najczęściej spotykanymi są: nieprawidłowe działanie aplikacji (czy instalowałeś/aś ostatnio nowe aplikacje, które podejrzewasz że mogą mieć negatywny wpływ na działanie telefonu? rozważ ich usunięcie: Jak usunąć niepotrzebną aplikację w android?), zbyt mało pamięci telefonu lub zbyt wiele otwartych aplikacji w tym samym czasie. 

Więcej

https://www.any-data-recovery.com/android-data/how-to-fix-samsung-galaxy-gets-stuck-in-reboot-loop.html

https://www.samsung.com/us/support/answer/ANS00048502/

https://www.samsung.com/us/support/answer/ANS00047333/

Pytania

Telefon nie chce się zrestartować, zachowuje się niestabilnie? Daj nam znać w komentarzach - spróbujemy pomóc :)