jakŁatwo.pl - proste porady technologiczne

android

Jak łatwo przywrócić ustawienia fabryczne w telefonie z systemem Android?

naglowek resettelefonu

W sytuacji gdy nasz telefon często się zawiesza, chcemy go oddać innej osobie lub gdy system nie działa prawidłowo, sięgamy po rozwiązanie jakim jest przywrócenie ustawień fabrycznych smartfonu. Powoduje to utratę wszystkich zapisanych danych dlatego też warto zrobić kopię zapasową. W dzisiejszym artykule pokażemy jak łatwo poradzić sobie z tymi zadaniami. Zapraszamy!

 JAK ZROBIĆ KOPIĘ ZAPASOWĄ ? 

 1. Na liście zainsalowanych aplikacj, kliknij w ikonę "Ustawienia".
  7
 2. W sekcji "Chmura i konta" wybierz opcję "Kopia zapasowa i odzyskiwanie"  (W zależności od modelu telefonu może to być ścieżka: Ustawienia-> Konta-> Backup i zerowanie).
  10 8
 3. Zaznacz opcję "Utwórz kopię zapasową danych". W polu "Konto kopii zapasowej" wyświetli się adres e-mail, z którym jest powiązane konto. Jeśli chcesz dodać inny adres, dotknij pola i wybierz opcję "Dodaj konto". Daje to możliwość automatycznego tworzenia kopii zapasowej danych urządzenia i aplikacji ( w tym haseł wi-fi, dziennika telefonu itp.) na Dysku Google.  Możesz także zaznaczyć opcje "Automatyczne przywracanie". Podczas reinstalacji aplikacji dane zostaną odtworzone. 
  9

JAK PRZYWRÓCIĆ USTAWIENIA FABRYCZNE TELEFONU Z ANDROID?

 1. Na liście zainsalowanych aplikacj, kliknij w ikonę "Ustawienia". 
  1 7
 2. W ustawieniach systemu wejdź w opcję "Zarządzanie ogólne" a następnie kliknij "Resetowanie". (W zależności od modelu telefonu może to być inna ścieżka: Ustawienia-> Konta-> Backup i zerowanie)
  2 3
 3. Aby zresetować urządzenie kliknij na opcję "Ustawienia fabryczne". Pojawią się informacje o danych, które zostaną usunięte z pamięci wewnętrznej smartfona. Są to między innymi:  dane logowania do Google i innych kont, ustawienia systemu, wszystkie pobrane aplikacje czy też muzyka, obrazy i dokumenty. Aby potwierdzić chęć przywrócenia ustawień fabrycznych kliknij na "Resetuj urządzenie". Gotowe!
  5 4
  6

Pytania?

Masz pytania lub wątpliwości? Pisz do nas. Chętnie pomożemy!