jakŁatwo.pl - proste porady technologiczne

android

Jak łatwo udostępnić lokalizację za pomocą Google Maps na telefonie z Android?

naglowek googlemaps lolalizacaj

Dzięki Google Maps i funkcji udostępniania lokalizacji, możesz bez problemu powiadomić znajomych i rodzine o swoim aktualnym położeniu i przewidywanym czasie przybycia na umówione miejsce. Po przeczytaniu artykułu sam zobaczysz jakie to łatwe. Telefon w dłoń i zaczynamy!


UDOSTĘPNIENIE SWOJEJ LOKALIZACJI UŻYTKOWNIKOWI KTÓRY MA KONTO GOOGLE

 1. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie musisz znaleźć ikonę "Mapy". Uruchom aplikację (na poniższym zrzucie zaznaczone kolorem czerwonym).
  1

 2. Kliknij ikonę menu 2 znajdującą się w lewym, górnym rogu ekranu a następnie wybierz opcję "Udostępnienie lokalizacji" i dodaj osoby, których chcesz powiadomić o swoim położeniu (jeśli pojawi się prośba o informacje o Twoich kontaktach, udziel Mapom Google dostępu). Okeśl także jak długo chcesz udostępniać swoją lokalizację. 
   3 4
 3. Gotowe! Zatwierdź klikając przycisk "Udostępnij".

 

UDOSTĘPNIENIE SWOJEJ LOKALIZACJI UŻYTKOWNIKOWI KTÓRY NIE MA KONTA GOOGLE

 1. Otwórz aplikację Google Maps na swoim telefonie z Android.
  1
 2. Kliknij ikonę menu 2 znajdującą się w lewym, górnym rogu a następnie wybierz opcję "Udostępnienie lokalizacji" i dodaj osoby, których chcesz powiadomić o swoim położeniu (jeśli pojawi się prośba o informacje o Twoich kontaktach, udziel Mapom Google dostępu).
  3 
 3. Kliknij "Więcej"  skopiuj link określającyTwoje aktualne położenie. Osoby, które otrzymają link, mogą widzieć Twoją lokalizację w określonym przez Ciebie czasie, który nie może przekraczać 72 godzin.
  5 1111
  7 8

UDOSTĘPNIENIE PRZYBLIŻONEGO CZASU PRZYJAZDU

Dodatkowo po rozpoczęciu podróży możesz udostępniać swoje miejsce docelowe, szacowany czas przyjazdu i lokalizację na trasie.

 1. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie musisz znaleźć ikonę "Mapy". Uruchom aplikację (na poniższym zrzucie zaznaczone kolorem czerwonym).
  1
 2. Ustaw cel podróży a po rozpoczęciu nawigacji kliknij ikonę 11 znajdującą się w prawym, dolnym rogu ekranu. Następnie wybierz opcję "Udostępniaj postępy". 
  9 10
  12
 3. Wybierz osobę z listy i kliknij "Udostępnij". Udostępnianie lokalizacji zostanie zatrzymane, gdy dotrzesz do miejsca docelowego lub gdy zatrzymasz nawigację.

Więcej

https://support.google.com/maps/answer/7326816?co=GENIE.Platform%3DAndroid&hl=pl&oco=0

Pytania?

Jeśli masz nadal problem z udostępnieniem swojej bieżącej lokalizacji lub chcesz podzielić się swoimi obserwacjami, napisz do nas korzystając z poniższego pola.