jakŁatwo.pl - proste porady technologiczne

android

Shazam - rozpoznaj dowolny utwór muzyczny w kilka sekund!

naglowek shazam1

Zdarzyło się Tobie usłyszeć jakąś fajną piosenkę np. jadąc samochodem i nie miałeś pojęcia jaki jest jej tytuł lub kto ją wykonuje? Teraz z pomocą przychodzi Shazam, jedna z najpopularniejszych aplikacji do rozpoznawania muzyki. Dzięki niej bedziesz mógł cieszyć się muzycznymi odkryciami. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się jak łatwo zainstalować Shazam na telefnie z Android i pokażemy, że zasada działania aplikacji jest naprawdę bardzo prosta. Zaczynamy!

 

INSTALACJA APLIKACJI SHAZAM

 1. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie musimy znaleźć ikonę "Sklep Play". Uruchamiamy aplikację (na poniższym zrzucie zaznaczone kolorem czerwonym). Po uruchomieniu sklepu wpisz w pasku wyszukiwania nazwę aplikacji Shazam. Następnie po wybraniu z listy aplikacji, która nas interesuje, zaznaczamy opcję "Zainstaluj". Po ukończeniu instalacji wracamy do głównego pulpitu i uruchamiamy aplikację.
  1 2
  3 4
 2. Zanim zaczniesz korzystać z aplikacji Shazam, dokończ konfiguracje konta i określ swoje preferencje muzyczne (gatunek muzyki, ulubieni artyści) . Pozwoli to na dobór utworów, które będziesz mógł słuchać w swoim codziennym mixie. 
  11 12
  13 14
  15
 3. Aplikacja umożliwia utworzenie konta, dzięki czemu otrzymasz dostęp do dodatkowych funkcji (oczywiście nie jest to konieczne). W tym celu kliknij na ikonę 22 znajdującą się w górnym, lewym rogu ekranu. Możesz zalogować się za pomocą konta na Facebooku lub podając adres e-mail oraz hasło. Dzięki temu będziesz miał w jednym miejscu wszystkie wcześniej wyszukane utwory muzyczne.
  16 17
 4. Aby móc rozpoznawać utwory zezwól aplikacji Shazam na nagrywanie dźwięku. Następnie kliknij na ikonę 6 aby rozpocząć wyszukiwanie i identyfikowanie utworów muzycznych.
  7 5

JAK TO DZIAŁA?

Po uruchomieniu aplikacji wystarczy dotknąć ikonę 6. Shazam za pomocą mikrofonu nagrywa fragment utworu a następnie go analizuje i za pomocą Internetu przesyła zapytanie do bazy danych. Nie musisz długo czekać. Po chwili otrzymujesz tytuł, wykonawcę, gatunek muzyki, link do youtube itp. Brak połączenia z internetem nie jest żadnym problemem. Możesz w dalszym ciągu wyszukiwać utwory. Twoje zapytanie zostanie zapisane w pamięci urządzenia a rozpoznawanie utworu można przeprowadzić gdy znajdziesz się w zasięgu Wi-Fi.
8 9

Oprócz nazwy utworu i jego wykonawcy, będziesz mógł odtworzyć lub kupić za pomocą Google Music wyszukaną piosenkę. Możesz także podzielić się swoimi muzycznymi odkryciami, udostępniając je np. za pośrednictwem Facebooka, Twittera, WhatsApp czy Google+. 
20 

Za pośrednictwem aplikacji Shazam możesz kupować bilety na koncerty swoich ulubionych artystów. Wystarczy, że wejdziesz na swój profil ("Mój Shazam") i klikniesz na listę obserwowanych przez Ciebie wykonawców (śledzisz ich automatycznie poprzez utwory, które shazamujesz). Wybierz artystę, którgo piosenki najbardziej przypadły Tobie do gustu a następnie poszukaj informacji o najbliższych koncertch. Jeżeli znana jest trasa koncertowa, możesz kupić bilet. 
24 18
19

PODSUMOWANIE

Jest kilka powodów, dla których Shazam jest wart uwagi:

 • Możesz zalogować się za pomocą konta Facebook i dzielić się muzyką ze znajomymi ( również oni z Tobą),
 • Możesz dzielić się swoimi nowymi odkryciami , udostępniając je np. za pośrednictwem Facebooka, Twittera, WhatsApp czy Google+,
 • Wszystkie wcześniej wyszukane utwory będziesz mógł znaleźć klikając na ikonę "Mój Shazam"( w lewym, górnym rogu ekranu). Wszystko w jednym miejscu bez konieczności ponownego wyszukiwania,
 • Kupuj bilety na koncerty swoich ulubionych artystów,
 • Bądź na bieżąco z nowymi singlami, albumami i teledyskami obserwowanych przez siebie artystów,
 • Możesz połączyć swoje konto Shazam z kontem na Spotify,
 • Funkcja rozpoznawania wizualnego – kliknij ikonę aparatu, a aplikacja zeskanuje plakaty, czasopisma, książki i wszystko, co zostało opatrzone logo Shazam z aparatem.

Więcej

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.shazam.android&hl=pl

Pytania?

Chcesz zadać nurtujące Ciebie pytanie? Pisz do nas, z chęcią odpowiemy!