jakŁatwo.pl - proste porady technologiczne

android

Grzybobranie czas zacząć! Nie zapomnij o Atlasie Grzybów!

naglowek atlasgrzybow

Lubisz zbierać grzyby? A może jesteś laikiem i masz wątpliwości co do jadalności któregoś z grzybów w Twoim koszyku? Jakkolwiek - w obu przypadkach przyda się Tobie aplikacja mobilna o prostej nazwie ATLAS GRZYBÓW. Nie będziesz już musiał brać ze sobą nieporęcznej książki. Wystarczy telefon i elektroniczny atlas, w którym znajduje sie ponad 200 gatunków różnych grzybów. Postępuj zgodnie z poniższą instrukcją krok po kroku a pokażemy Tobie jak zainstalować aplikację na telefonie z Android. Przekonasz się, że udostępniane przez program funkcje są bardzo pomocne a sama aplikacja  jest bardzo intuicyjna i łatwa w obsłudze. 

JAK ZAINSTALOWAĆ APLIKACJE NA TELEFONIE Z ANDROID?

 1. Na liście zainstalowanych aplikacji w telefonie musimy znaleźć ikonę "Sklep Play". Uruchamiamy aplikację (na poniższym zrzucie zaznaczone kolorem czerwonym). Po uruchomieniu sklepu wpisz w pasku wyszukiwania nazwę aplikacji Atlas Grzybów. Następnie po wybraniu z listy aplikacji, która nas interesuje, zaznaczamy opcję "Zainstaluj". Po ukończeniu instalacji wracamy do głównego pulpitu i uruchamiamy aplikację.
  1 3
  4 2

 2. Po uruchomieniu elektronicznego atlasu grzybów zostaniesz poinformowany, że aplikacja ma charakter wyłącznie informacyjny. Zanim zdecydujesz się na spożycie danego gatunku grzyba, sprawdź jeszcze temat w innych źródłach. 
  6 7
 3. Zezwól aplikacji Atlas Grzybów na dostep do zdjęć, multimediów i innych plików na Twoim urzadzeniu. Gotowe! 
  5 8

ZALETY

Aplikacja zawiera ponad 200 gatunków grzybów wraz z miniaturowymi zdjęciami, ich polską i łacińską nazwą oraz z ikonami, które określają przydatność do spożycia. Jeżeli chcesz wyszukać konkretny rodzaj grzybów z całej dostępnej listy, kliknij w ikonę lupki. Możesz także włączyć filtr i wybrać np. tylko te, które są jadalne. 
17 15
14

Jeśli masz problem z orientacją w terenie to funkcja "Moje miejsca" sprawi, ze poczujesz się bezpiecznie. Zezwól na dostęp do informacji o lokalizacji Twojego telefonu  i przejdź do widoku Map Google (kliknij na ikonę 9  i wybierz opcję "Moje miejsca"). 
11 12
Przytrzymaj miejsce aby zostało ono zaznaczone(możesz również kliknąć na ikonę 13 i zapisać miejsce, w którym aktualnie się znajdujesz - bez problemu wrócisz np. do miejsca, w którym zostawiłeś samochów ) i dodawaj opisy wraz ze zdjęciami grzybów znalezionych właśnie w tej lokalizacji ( możesz wybrać gatunki grzybów z biblioteki aplikacji lub wykonać lub wstawić z pamięci telefonu własne fotografie ). 
20 19
18

Ważne! Twórca aplikacji zastrzega, że używasz ją na własną odpowiedzialność. Nie jest On odpowiedzialny za różnego rodzaju zatrucia, które są spowodowane błędną interpretacją informacji i wskazówek zawartych w elektronicznym atlasie grzybów!

Więcej

 https://play.google.com/store/apps/details?id=emis.katalog.grzybow&hl=pl

http://www.programosy.pl/program,android-atlas-grzybow.html

Pytania?

Chcesz podzielić się z nami wrażeniami z korzystania z aplikaci? A może masz problem z instalacją aplikacji? Napisz do nas! Pomożemy!