jakŁatwo.pl - proste porady technologiczne

android

Jak łatwo wyłączyć autokorektę oraz podpowiedzi na telefonie z Android?

naglowek autokorekta telefon

Denerwujesz się gdy klawiatura Twojego telefonu sama poprawia wpisane słowa? Jeśli funkcje autokorekty i podpowiedzi są niezadowalające możesz je łatwo wyłączyć. Jeżeli jesteś ciekawy jak to zrobić, zostań z nami i zapoznaj się z dzisiejszym artykułem. Zaczynamy!

Wszystkie ustawienia odnośnie autokorekty znajdziemy w ustawieniach naszej klawiatury. Korzystając z różnych opcji możemy zarządzać funkcjami poprawiania i proponowania wyrazów.

 1. Na liście naszych zainstalowanych aplikacji w telefonie musimy znaleźć ikonę "Ustawienia"
  1
 2. W opcjach "Ustawienia" przejdź do sekcji "System" i wybierz pozycję "Język i wprowadzanie". Następnie kliknij "Klawiatura". 
  2 3
 3. Jeżeli chcesz wyłączyć automatyczne zastępowanie tekstu, przesuń suwak w lewą stronę ( znajduje się on na samej górze po prawej stronie). 
  4 4 4
 4. Jeżeli nie chcesz otrzymywać podpowiedzi do tekstu, który właśnie wprowadziłeś, wejdź w opcję "Przewidywanie tekstu" a nastepnie przesuń suwak w lewą stronę. 
  5 5 5
 5. Teraz możemy wyjść z Ustawień telefonu i otworzyć np. aplikację SMS. Podczas wpisywania nie wyświetlają się żadne propozycje, a tekst nie jest automatycznie poprawiany.
  7 6

Więcej?

http://www.download.net.pl/jak-wylaczyc-autokorekte-i-podpowiedzi-slow-w-androidzie/n/4604/

http://www.download.net.pl/jak-wylaczyc-autokorekte-w-klawiaturze-swiftkey-w-androidzie/n/6785/

Pytania?

Jeżeli nadal masz problem z wyłączeniem np. autokorekty z swoim telefonie z Android, napisz do nas - chętnie pomożemy!