jakŁatwo.pl - proste porady technologiczne

android

Jak łatwo udostępnić internet z telefonu z systemem Android na komputer?

nagolwek udostepnianiewifi android

Jesteś poza domem bez dostępu do internetu? Nie martw się - nic straconego. Możesz go bez problemu udostępnić do innego urządzenia np. laptopa poprzez sieć bezprzewodową wi-fi. Wystarczy, że skorzystasz z wbudowanych funckji Androida. Postępuj zgodnie z instrukcją krok po kroku a sam przekonasz się jakie to proste. Zaczynamy!

 

 1. Sprawdź czy masz możliwość udostępniania internetu ze swojego telefonu. W zależności od modelu telefonu oraz wersji oprogramowania, ta funkcja może znajdować się w innej części menu i może być inaczej opisana (Router Wi-Fi, Mobile Hotspot, Udostępnianie internetu i inne),
 2. Na liście naszych zainstalowanych aplikacji w telefonie musimy znaleźć ikonę "Ustawienia".
  2
 3. Przejdź do zakładki "Połączenia sieciowe" i wybierz "Udostępnianie internetu".
  5
 4. Wybierz opcję "Mobile Hotspot".
  6
 5. Przesuń przełącznik w pozycję włączony. Możemy korzystać z funkcji Router Wi- Fi. Połączone urządzenia będą miały dostęp do internetu za pośrednictwem sieci komórkowej.
  7
 6. Teraz udostępniasz połączenie internetowe ze swojego telefonu. Przejdź do urządzenia (np. laptopa), na którym chcesz korzystać z sieci wi-fi. Wystarczy, że skonfigurujesz połączenie ( w tym celu wybierz z listy nazwę sieci, wpisz hasło i kliknij "połącz"). 
  8
 7. Połącz się z siecią jaką udostępnia Twój telefon. Kliknij "Connect" ( "Połącz")
  1
 8. Wpisz hasło i zatwierdź "OK"
  3
 9. Gotowe! Udało się! Mozesz teraz spokojnie przeglądać strony internetowe na swoim laptopie :) 
  4

Więcej

http://www.orange.pl/kid,4004239007,id,4004242615,title,Jak-udostepnic-innym-internet-z-telefonu,helparticle.html

Pytania

Nadal nie możesz sobie poradzić z udostępnianiem internetu z telefonu na inne urządzenie? Chcesz się podzielić swoimi spostrzeżeniami, napisz do nas pozostawiając komentarz w poniższym polu.