jakŁatwo.pl - proste porady technologiczne

android

Jak łatwo znaleźć w pobliżu szybkie i bezpieczne sieci Wi-Fi ?

naglowek wifi avast

Brak internetu to problem, który spędza sen z powiek wielu urlopowiczom. Dlatego przydatną aplikacją na wakacje jest Avast Wi-Fi Finder. Bez względu na to gdzie jesteś, znajdzie dla Ciebie miejsce, w którym bezpiecznie podłączysz się do internetu. Pozwoli to ograniczyć rachunki i opłaty za roaming. Po lekturze dzisiejszego artykułu będziesz łączył się z najszybszymi hotspotami w okolicy. Zaczynamy!

 

JAK ZAINSTALOWAĆ AVAST WI-FI FINDER NA TELEFONIE Z ANDROID?

 1. Na liście naszych zainstalowanych aplikacji w telefonie musimy znaleźć ikonę "Sklep Play".
  1

 2. Po uruchomieniu się sklepu play ukaże się pasek wyszukiwania (u góry strony), w którym wpisujemy nazwę aplikacji Avast Wi-Fi Finder. Po wybraniu aplikacji, która nas interesuje kliknij "Zainstaluj".  W trakcie konfiguracji konta zostaniesz poproszony o dodanie opcji płatności. Możesz już na tym etapie określić jak będziesz się rozliczał za zakupy bądź pominąć ten krok i uzupełnić dane już po zainstalowaniu aplikacji. Avast Wi-Fi Finder będzie potrzebował dostępu do lokalizacji, Twojej tożsamości, informacji o połączeniu Wi-Fi oraz informacji o identyfikatorze urządzenia. Potwierdź klikajac przycisk "Akceptuj".
  2 3
  4 4444 
  6

 3. Wróć do pulpitu swojego telefonu i uruchom zainstalowaną aplikację ( na poniższym obrazku zaznaczone kolorem czerwonym). Gotowe!
  7 8

CO POTRAFI AVAST WI-FI FINDER?

 • Pozwala podłączyć się do najszybszej i najbardziej bezpiecznej sieci w okolicy.  Za pomocą aplikacji możesz zlokalizować wszystkie sieci w Twoim zasięgu oraz te, które znajdują się klika kroków od Ciebie. 
  1111 2222
 • Umożliwia przeprowadzenie testu prędkości. Porównaj dostępne sieci i sprawdź ich prędkość zanim zmarnujesz czas na łączenie się z którąś z nich. Dzięki temu będziesz  mógł zweryfikować czy Wi-Fi jest wystarczająco szybkie aby przeglądać np. Facebooka czy też oglądać filmy na YouTube . Ty decydujesz, która sieć jest warta Twojego czasu.
  2119 
  20
 • Pomaga zweryfikować czy do Twojej sieci Wi-Fi jest podłączone jeszcze jakieś urządzenie, które nie należy do Ciebie. Dzięki temu, kradzież łącza inetrnetowego nie będzie miała miejsca. 
 • Umożliwia wyszukiwanie darmowych sieci Wi-Fi bez korzystania z internetu. Tryb offline pozwala na pobieranie listy hotspotów i wyszukuje najlepsze Wi-Fi. Idealne rozwiązanie w podróżach zagranicznych. 
  17 3333
 • Za pomocą mapy możesz wyszukać szeroką gamę aktywnych sieci Wi-Fi. Aplikacja Avast Wi-Fi Finder nawiguje Ciebie do najbliższego hotspotu Wi-Fi, polecanego przez okolicznych użykowników. W razie potrzeby kieruje nas do wybranego miejsca za pośrednictwem Google Maps, Uber lub Waze. 
  24 23 
  25
 • Avast Wi-Fi Finder automatycznie łączy do często używanych sieci, dzięki czemu nie będzie musiał dostać hasło za każdym razem.

Więcej

Sklep play- aplikacja do pobrania

https://blog.avast.com/pl/2016/02/16/avast-wi-fi-finder-wyszukuje-bezpieczne-hotspoty-wi-fi/

Pytania?

Jeżeli nadal masz problem z korzystaniem z aplikacji, chcesz nam zadać pytanie bądź podzielić się opiniom na temat Avast Wi-Fi Finder, daj nam znać pozostawiając komentarz w poniższym polu.