jakŁatwo.pl - proste porady technologiczne

android

Jak łatwo ustawić pogodę na telefonie z Android?

naglowek pogoda

Pogoda bywa kapryśna o każdej porze roku. Nie musisz już czekać na prognozę w wiadomościach. Teraz wszystkie aktualności pogodowe możesz mieć pod ręką, Wystarczy, że zainstalujesz aplikację, dzięki której będziesz miał możliwość śledzenia warunków atmosferycznych praktycznie w każdym miejscu. Pokażemy Ci jak łatwo ustawić pogodę na Twoim telefonie z Android na przkładzie najczęściej pobieranej aplikacji AccuWeather. Telefon w dłoń i do dzieła!

 

 1. Na liście naszych zainstalowanych aplikacji w telefonie musimy znaleźć ikonę "Sklep Play". Uruchamiamy aplikację ( na poniższy zrzucie z ekranu- zaznaczone czerwonym kółkiem)
  obrazek pogoda 1
 2. Po uruchomieniu się sklepu play ukaże się pasek wyszukiwania ( u góry strony), w którym wpisujemy nazwę aplikacji AccuWeather.
  obrazek pogoda 2
 3. Po wybraniu z listy aplikacji, która nas interesuje, wybieramy opcję " Zanstaluj". Może zdarzyć się, że sklep może poprosić nas o "dokończenie konfiguracji konta" ( dodanie sposobu płatności za płatne aplikacje). My zamierzamy zainstalować aplikację, która jest bezpłatna więc wybieramy opcję "Pomiń"
  obrazek pogoda 3
 4. Po ukończeniu instalacji wracamy do naszego pulpitu. Dłuższą chwilę przytrzymujemy palcem ekran po czym klikamy w ikonę " Widgety". Następnie wybieramy "AccuWeather" oraz styl w jakim ma ukazać się nasz widget.
  obrazek pogoda 5


  obrazek pogoda 9

  obrazek pogoda 6
 5. Po wybraniu stylu w jakim ma się wyświetlać nasz widget, przeciągamy go na pulpit. Wówczas pojawi się komunikat o lokalizacji. Kliknij "Znajdź mnie (GPS)". 
  obrazek pogoda 7
 6. Gotowe! Teraz pogoda Cie nie zaskoczy!
  obrazek pogoda 81

Pytania, Sugestie ?

Jeżeli nadal masz problem z instalacją aplikacji pogody na swoim telefonie z systemem Android lub też znalazłeś niesamowity sposób jak zrobić to jeszcze łatwiej - daj nam znać. Pozostaw swój komentarz korzystając z poniższego pola! Dziękujemy