jakŁatwo.pl - proste porady technologiczne

android

Jak łatwo zainstalować aplikację w telefonie z Android?

Screenshot 2016 05 12 22 28 06 COLLAGE

Zainstalowanie jakiejkolwiek aplikacji na telefonie z systemem android jest bardzo łatwe. Wystarczy skorzystać ze sklepu google play, który jest domyślnie zainstalowany na każdym telefonie android i postępować zgodnie z przedstawionymi niżej krokami:

 1. Najpierw na liście naszych zainstalowanych aplikacji w telefonie musimy znaleźć ikonkę "Sklep Play". Oczywiście uruchamiamy aplikację (na poniższym zrzucie z ekranu - oznaczone czerwonym kółkiem)1 sklep.png
 2. Po uruchomieniu się sklepu play naszym oczom ukaże się pasek wyszukiwania (u góry strony) oraz zestawienie kategorii różnorakich aplikacji wraz z rankingiem ich popularności. Oczywiście możemy przejrzeć kategorie, którymi jesteśmy zainteresowani ale my akurat wiemy czego szukamy - będzie to aplikacja do odtwarzania muzyki Spotify. W pasku wyszukiwania u góry strony wpisujemy nazwę Spotify: 
  2 wybierz.png 3 szukaj.png
 3. Po wybraniu z listy aplikacji tej która nas interesuje, wybieramy opcję "Zainstaluj". Tutaj sklep może nas poprosić o "dokończenie konfiguracji konta" (czyli dodanie informacji o sposobie płatności za płatne aplikacje). My zamierzamy zainstalować aplikację, która jest bezpłatna - wobec tego nie musimy tego robić ;) Wybieramy opcję "Pomiń"
  4 instaluj.png  5 konfiguracja.png
 4. Po odczekaniu krótkiej chwili (czas niezbędny telefonowi na ściągnięcie programu ze sklepu oraz zainstalowanie w systemie operacyjnym android) możemy cieszyć się naszą nową aplikacją! :) 
  7 otworz 8 otworz
 5. Prawda, że łatwe? ;) Jeżeli aplikacja się Tobie nie spodoba - możesz ją w prosty sposób odinstalować - skorzystaj z naszego poradnika: Jak łatwo usunąć aplikację w systemie Android. Coś poszło nie tak? Znasz alternatywny sposób zainstalowania aplikacji w systemie Android? Daj nam znać w komentarzach! Dziękujemy

Dodatkowe informacje

https://support.google.com/googleplay/answer/113409?hl=pl&ref_topic=3365269 

https://support.google.com/googleplay/answer/4646404