jakŁatwo.pl - proste porady technologiczne

Jak łatwo zablokować kartę SIM w telefonie w sieci Orange?

Untitlednaglowek orange zgubionytel

Biorąc pod uwagę fakt, że telefon jest nieodłącznym elementem Twojego życia, łatwo można wpaść w panikę gdy okazuje się, że właśnie go zgubiłeś. A co w sytuacji gdy podejrzewasz jego kradzież? Dlatego też jeżeli nie znalazłeś telefonu w najbliższym otoczeniu, koniecznie zablokuj kartę SIM.Dzięki temu nie narazisz się na dodatkowe koszty ponieważ połączenia wychodzące i przychodzące dla Twojego numeru zostaną zablokowane. W dzisiejszym artykule pokażemy Tobie jak łatwo to zrobić majac telefon u operatora sieci Orange. Postępuj zgodnie  poniższymi wskazówkami.

Co potrzebujesz?

Do zablokowania karty SIM niezbędny będzie kod abonencki. Jeśli przy podpisywaniu umowy nie ustaliłeś własnej kombinacji cyfr od 4 do 8, Twoim kodem abonenckim będzie ostatnich 6 cyfr Twojego kodu PUK. Kod PUK znajdziesz na karcie, z której wyłamałeś swoją kartę SIM.
Jeżeli nie pamiętasz swojego kodu abonenckiego możesz ustawić nowy logując się do Mój Orange. Przejdź do zakładki Moje Dane > Zabezpieczenia > Przypomnij kod abonencki. Po wypełnieniu formularza możesz ustalić nowy kod.

Jak zablokować kartę SIM?

Masz do wybory trzy sposoby:

  • zaloguj się do Mój Orange.  Następnie w zakładce "Podsumowanie" znajdź sekcję "Wokół Twojej oferty". Wybierz "Włącz blokadę kradzieżową".
  • zadzwoń pod numer *600 lub 510 600 600 (opłata za połączenie zgodna z cennikiem operatora). Zostaniesz wówczas poproszony o podanie swojego kodu abonenckiego.
  • Odwiedź najbliższy salon Orange i skorzystaj z pomocy konsultanta.

Gotowe! Blokada karty SIM  jest włączana natychmiast po zgłoszeniu i nic nie kosztuje!

A może duplikat karty SIM? 

Jeżli zablokowałeś już usługi a chcesz w dalszym ciągu korzystać z tego samego numeru, potrzebny Ci będzie duplikat karty SIM.
W tym celu możesz zadzwonić pod numer *600 lub 510 600 600 (bedziesz potrzebował kodu abonenckiego) lub udać się do salonu Orange. Po wymianie karty pamietaj o odblokowaniu numeru. Koszt wydania duplikatu karty SIM zalexy od oferty, z której korzystasz. 
Po więcej szczegółów zajrzyj na stronę operatora: jak uzyskać duplikat karty SIM?

 

Źródło, więcej informacji:

Co zrobić w przypadku zgubienia lub kradzieży telefonu?

Pytania, Sugestie ?

Jeżeli masz inne spostrzeżenia, chcesz podzielić się z nami wiedzą - pozostaw komentarz korzystając z poniższego pola.