jakŁatwo.pl - proste porady technologiczne

Jak łatwo włączyć roaming w sieci T-mobile?

naglowek tmobile roaming

Nadeszła długo wyczekiwana wiosna. Wszystko budzi się do życia, wracają siły witalne a słoneczna pogoda zachęca do podróżowania. Przed wyjazdem na wiosenny urlop wielu z nas zadaje sobie pytanie czy nasz telefon będzie działał poza granicami kraju? Problem ten często spędza sen z powiek ale dzięki naszemu dzisiejszemu artykułowi dowiesz się jak łatwo sprawdzić usługę roamingu (czy jest włączony czy też wyłączony), włączyć/wyłączyć usługę i tym samym nie popsuć sobie wakacji! 

Jak sprawdzić status roamingu w telefonie?

ABONAMENT 

W przypadku sieci T-mobile aby sprawdzić status roamingu możesz wybrać jednen z poniższych sposobów:

  • jeśli posiadasz ofertę na abonament zaloguj się do iBOA podając swój numer telefonu
  • zadzwoń pod bezpłatny numer 608 929 292 Głosowego Biuletynu Informacyjnego nt. roamingu
  • zaloguj się do serwisu Mój T-mobile, wybierz zakładkę "Usługi" a następnie Roamnig

KARTA

Usługa roamingu jest aktywowana bezpłatnie każdemu użytkownikowi. Jeżeli z jakiś przyczyn usługa ta została wyłączona, możesz ją ponownie aktywować wybierając jeden ze sposobów:

  • wyślij bezpłatnie ekspresowy kod w sieci T-mobile *132*5*1#
  • zadzwoń na bezpłatny na terenie Polski numer *9797
  • skorzystaj z pomocy konsultanta Biura Obsługi Użytkownika pod numerem *9602 ( opłata według cennika)

Po włączeniu usługi otrzymasz wiadomość SMS. Ważne aby w chwili przekroczenia granicy wyłączyć telefon i włączyć ponownie!

Jak wykonywać połączenia międzynarodowe w roamingu?

Pamiętaj, że wykonując połączenia telefoniczne z zagranicy, musisz wpisać numer kierunkowy kraju, do którego dzwonisz. Np. dzwoniąc do Polski wpisujemy +48(numer telefonu).

Jeśli przebywasz w kraju Unii Europejskiej możesz sprawdzić w każdym momencie, ile zapłacisz za korzystanie z roamingu. Usługa jest bezpłatna. Wystarczy, że wyślesz SMS pod numer 8045 w treści wpisując kraj, w którym przebywasz. W odpowiedzi otrzymasz informacje z cenami za połączenia, SMSy, MMSy i transmisję danych. 

Roaming w samolocie?

Oczywiście, że tak! Nie martw się, nie ma to wpływu na prawidłowe funkcjonowanie kontroli lotu, więc możesz korzystać z internetu, wysyłać SMSy i wykonywać i odbierać połączenia telefoniczne. Z aparatu korzystasz tak samo, jak w przypadku usługi standardowego roamingu.

tabela oplaty samolot

Pytania? Sugestie? 

Jeżeli Twoim zmartwieniem jest nadal status roamingu w sieci T-mobile lub zauważyłeś jakieś nieścisłości - daj nam znać. Pozostaw komentarz korzystając z poniższego pola.