jakŁatwo.pl - proste porady technologiczne

Jak łatwo wykonać automatyczną konfigurację MMS w sieci Orange?

naglowek mms orange

Usługa MMS umożliwia przekazywanie nie tylko wiadomości tekstowych ale również zdjęć, filmików oraz innych załączników w postaci plików multimedialnych. Brak możliwości odbierania MMS-ów może świadczyć o błędnie skonfigurowanym telefonie. Jeżeli jesteś użytkownikiem sieci Orange to dzisiejszy artykuł skierowany jest właśnie do Ciebie. Postępuj zgodnie z instrukcją krok po kroku a zobaczysz, że automatyczna konfiguracja telefonu jest łatwa i zajmie zaledwie kilka minut. Powodzenia!

 

 1. Zaloguj się do swojego konta, korzystając ze strony www.orange.pl/zaloguj
  1
 2. Wybierz opcję "Dla osób prywatnych" i kliknij zakładkę "Więcej". W menu po lewej stronie zaznacz "Aplikacje i narzędzia" a następnie "Konfiguracja telefonu".
  2
 3. Po wejściu na stronę, wybierz z listy producenta telefonu oraz model. Jeżeli w dostępnych ustawieniach nie znalazłeś swojego urządzenia, możesz ręcznie wpisać jego nazwę. 
  3
 4. Po wybraniu modelu telefonu, zaznaczamy usługę, którą chcemy skonfigurować. W naszym przypadku wybieramy "Konfiguracja MMS". Aby automatycznie zmienić ustawienia swojego telefonu kliknij przycisk "Wyślij konfigurację SMS". 
  4
 5. Musisz podać swój numer telefonu, na który zostanie przesłany SMS konfiguracyjny. Po otrzymaniu wiadomości otwórz ją i kliknij "Instaluj". Zostaniesz poproszony o podanie kodu PIN. Wówczas wpisz 1234. Gotowe!
  5

Jeżeli nie chcesz logować się do swojego konta Orange, możesz także skonfigurować telefon wysyłając wiadomość SMS na numer 111, w treści podając usługę, markę i model telefonu, np.: mms samsung galaxyS7. 

Więcej

http://www.orange.pl/kid,4004680577,id,4004687162,title,Jak-skonfigurowac-MMS,helparticle.html

Pytania? Sugestie?

Jeżeli nadal nie mozesz otrzymywać wiadomości MMS badź chcesz nam zadać pytania- daj znać pozostawiając komentarz w poniższym polu.