jakŁatwo.pl - proste porady technologiczne

Jak łatwo włączyć/wyłączyć pocztę głosową w telefonie komórkowym w sieci Orange?

naglowek poczta orange

Poczta głosowa jest naszą automatyczną sekretarką, która pozwala na pozostawienie wiadomości wówczas gdy nie możesz odebrać telefonu lub jeśli jesteś poza zasięgiem. Nie musisz się więc martwić, że przeoczysz ważny telefon. Pomino wielu zalet takiego rozwiązania są osoby, które chcę zrezygnować z tej funkcji. Jeżeli jesteś klientem sieci Orange to ten artykuł jest dedykowany właśnie dla Ciebie. Dowiesz się jak łatwo włączyć/wyłączyć poczte głosową w swoim telefonie komórkowym. 

 

 W jaki sposób włączyć i wyłączyć pocztę głosową? 

Do wyboru masz kilka opcji. Sam zdecyduj, z której metody skorzystasz:

  • zaloguj się do Orange On-line. Z menu wybierz zakładkę "Usługi" a następnie w kategorii "Połączenia" wyszukaj Orange Poczta Głosowa. Wybierz opcję "Włącz lub Wyłącz" 
  • zadzwoń pod numer *500 do Orange Automatycznego Biura Obsługi. Wybieramy usługi podstawowe a następnie poczta głosowa. Możesz włączyć lub wyłączyć usługę poczty głosowej. Otrzymasz wiadomość SMS o wprowadzonych zmianach.
  • skorzystaj z bezpłatnej usługi "Twoje Menu" i wpisz na swoim telefonie *100*# i zatwierdź przyciskiem OK bądź zieloną słuchawką. 
  • jeżeli posiadasz telefon na kartę to wpisz krótki kod: aby włączyć pocztę głosową *110*03# lub wyłączyć usługę *110*03*00#. Zatwierdź klawiszem połączenia (zielona słuchawka).
  • jeśli posiadasz telefon na abonament/mix wybierz na telefonie kod: aby włączyć pocztę *110*20# bądź wyłączyć funkcję nagrywania wiadomości *110*20*00#. Zatwierdź zieloną sluchawką.
  • wyślij wiadomość SMS o treści START pod numer 501
  • wyślij wiadomość SMS o treści REZ pod numer 501

Jak rozpocząć korzystanie z poczty głosowej?

Zadzwoń pod bezpłatny numer *501 i ustaw parametry swojej skrzynki głosowej. Ustal kod dostępu, składający się z 4-8 cyfr (będzie Tobie potrzebny do odsłuchiwania wiadomości), nagraj powitanie a także wybierz sposób powiadamiania o nowych wiadomościach. 

Jak odsłuchać wiadomość pozostawioną na poczcie głosowej? 

W momencie nagrania wiadomości głosowej, otrzymasz wiadomość SMS. Aby ją odsłuchć skorzystaj z jednej z poniższych opcji:

  • zadzwoń pod numer *501
  • zadzwoń pod numer 501501501. Po wysłuchaniu powitania wpisz swój numer telefonu i zatwierdź # a następnie podaj ustalony przez Ciebie kod dostępu i kilknij symbol #

Więcej

Orange- Poczta Głosowa

Pytania? Sugestie? 

Jeżeli nadal masz problem z włączeniem/wyłączeniem usługi poczty głosowej na swoim telefonie w sieci Orange - daj nam znać. Pozostaw komentarz korzystając z poniższego pola! Dziękujemy