jakŁatwo.pl - proste porady technologiczne

Jak łatwo włączyć roaming w sieci Orange?

naglowek roaming 2

Roaming jest to usługa, która pozwala na korzystanie z internetu a także na odbieranie połączeń telefonicznych oraz wiadomości SMS poza granicami kraju. Przed wyjazdem na urlop wielu z nas zadaje sobie pytanie czy nasz telefon będzie działał? Z naszego poradnika dowiesz się jak łatwo: sprawdzić usługę roamingu (czy jest włączony czy też wyłączony), włączyć/wyłączyć usługę (a tym samym nie zepsuć sobie wakacji).

 

Jak sprawdzić status roamingu w telefonie?

W przypadku sieci Orange aby sprawdzić status roamingu mamy dostępnych kilka sposobów:

 • skorzystaj z Orange On-line. Zaloguj się do swojego konta i wybierz zakładkę "Usługi",
 • zadzwoń do Orange Automatycznego Biura Obsługi Klienta *500 ( opłata zgodnie z cennikiem). Z głównego menu wybierz "Usługi",
 • zadzwoń pod bezpłatny numer infolinii roamingu 501550000
 • zadzwoń do Orange Biura Obsługi Klienta *100 lub +48510100100

Roaming Orange Travel 

Roaming Orange Travel umożliwia korzystanie z telefonu poza granicami Polski. Każdy użytkownik otrzymuje dostęp do pakietów Orange Travel. Możesz włączyć dodatkowe usługi głosowe i internetowe wysyłając SMS na wskazany numer telefonu.

ABONAMENT

 • Internet
  roaming 2
 • Rozmowy. Otrzymujesz 1000 minut na połaczenia odbierane za granicą w UE. Usługę możesz włączyć bezpłatnie korzystając ze strony Mój Orange lub wysyłając SMS:
  roaming 3

KARTA

 • W Orange na kartę możesz skorzystać z usługi Go Wakacje oraz Go Europe, w której będziesz mógł wykonywać połączenia w roamingu do Polski o połowe tańsze. Po aktywacji usługi można z niej korzystać przez 15 dni. Aktywujesz przez internet Mój Orange bądź wysyłając SMS:
  roaming 4

Odwiedź stronę operatora aby dowiedzieć się więcej o Roaming Orange Travel

Jak włączyć roaming będąc poza granicami kraju?

W takiej sytuacji jedynym sposobem jest kontakt z Orange Biuro Obsługi Klienta pod numerem telefonu +48 510 600 600 bądź skorzystanie z Orange On-line.

Jak włączyć pocztę głosową w roamingu?

Aby włączyć pocztę głosową wyślij SMS o treści AKT pod numer 192. Wiadomości pozostawione w skrzynce możesz odsłuchać dzwoniąc pod +48501501501. Podaj swój numer telefonu oraz kod dostępu do skrzynki. Jeżeli podany przez Ciebie kod będzie błędny - nie martw się, otrzymasz prawidłowy w wiadomości SMS. 

Jeżeli stwierdzisz, że poczta głosowa nie będzie Ci już potrzebna możesz wyłączyć usługę wysyłając SMS o treści REZ pod numer 192.

Roaming w samolocie? 

Oczywiście, że tak! Nie martw się, nie ma to wpływu na prawidłowe funkcjonowanie kontroli lotu więc możesz korzystać z internetu, wysyłać SMSy oraz wykonywć i odbierać połączenia telefoniczne. Pilot uruchamia system OnAir. Usługa nie wymaga aktywacji! 

roaming 1

Jak wykonywać międzynarodowe połączenia w roamingu?

Pamiętaj, że wykonując połączenia telefoniczne z zagranicy musisz wpisać numer kierunkowy kraju, do którego dzwonisz. Np. dzwoniąc do Polski wpisujesz +48(numer telefonu). 

Jeżeli korzystasz z oferty MIX lub na kartę aby wykonać połaczenie w roamingu musisz wpisać kod *123*numer telefonu w formacie międzynarodowym (*123*0048.........) a następnie zatwierdzić zieloną słuchawką. Otrzymasz telefon zwrotny od +48501999999 i po odebraniu uzyskasz połączenie z wybranym numerem.

Pytania? Sugestie?

Jeżeli Twoim zmartwieniem jest nadal status roamingu w sieci Orange lub zauważyłeś jakieś nieścisłości - daj nam znać. Pozostaw komentarz korzystając z poniższego pola.