jakŁatwo.pl - proste porady technologiczne

windows

Jak łatwo nawiązać połączenie z siecią Wi-Fi na laptopie w systemie Windows 10?

naglowek internet windows10

Pożegnaj się ze stosem kabli internetowych! Teraz dzięki bezprzewodowej sieci WI-FI możesz korzystać z internetu, łączyć się z ulubionymi stronami, odbierać wiadomości e-mail czy słuchać ulubionej muzyki nie tylko w zaciszu własnego domu ale także w dowolnym miejscu na świecie. Jeżeli nie wiesz jak nawiązać połączenie z WI-FI na swoim laptopie a dodatkowo korzystasz z systemu Windows 10 to dzisiejszy artykuł skierowany jest właśnie do Ciebie. Zapraszamy!

 

 1. Aby nawiązać połączenie z WI-FI w Windows 10 możesz skorzystać z "Menu Start" ikona 2 a następnie wybrać "Ustawienia". Innym sposobem jest kliknięcie ikony sieci ikona 1, znajdującej się w prawym, dolnym rogu ekranu. 
  001
  3
 2. Po wybraniu pierwszego sposobu czyli klikając w "Menu Start" i "Ustawienia", otwórz zakładkę "Sieć i internet". W pasku menu po lewej stronie wybieramy "WI-FI" a następnie zaznaczamy "Pokaż dostępne sieci". (Ważne: jeżeli wybierzesz metodę drugą czyli kliknięcie ikony wi-fi, zostaniesz przeniesiony od razu do widoku dostępnych sieci - patrz punkt 3).
  4 5
 3. Po wyświetleniu się wszystkich dostepnych sieci, wybierz tę, z którą chcesz się połączyć. Możesz skorzystać z otwartej sieci wi-fi bądź z tej z włączonym zabezpieczeniem. Zostaniesz wówczas poproszony o wprowadzenie hasła. Jeżeli wszystko poszło dobrze, pojawi się komunikat "Połączono". Jeśli nadal nie możesz uzyskać połączenia, skontaktuj się z administratorem sieci.
  6 8 1

Pytania? Sugestie? 

Jeżeli nadal nurtują Cie pytania lub dysponujesz wiedzą jak można to zrobić jeszcze łatwiej i szybciej - daj nam znać. Pozostaw komentarz korzystając z poniższego pola!