jakŁatwo.pl - proste porady technologiczne

windows

Jak łatwo obrócić ekran laptopa w Windows 10?

naglowek windows10 obracanie 3

Zdarzyło się Tobie w pośpiechu nacisnąć niewłaściwą kombinację klawiszy i odwrócić obraz o 180 stopni? A może do Twojego laptopa miały dostęp dzieci, które bawiąc się odwróciły pulpit do góry nogami? Nie martw się! W dzisiejszym artykule pokażemy, że sposób powrotu do domyslnych ustawień jest naprawdę bardzo łatwy i wystarczy kilka kliknięć aby odwrócić ekran w Windows 10. Postępuj zgodnie z instrukcją krok po kroku. Zaczynamy!

Najprostszą metodą na przywrócenie domyślnych ustawień ekranu jest kombinacja klawiszy Ctrl+Alt+PgUp lub Ctrl+Alt+strzałka do góry. Jeżeli to nie poskutkuje, pomocna okaże się poniższa instrukcja. Do dzieła!

 1. Aby zmienić ustawienia ekranu w Windows 10 możesz skorzystać z "Menu Start", klikając w tym celu w ikonę 1 znajdującą się w lewym, dolnym rogu ekranu. Następnie wybierz "Ustawienia. Innym sposobem jest naciśnięcie prawego klawisza myszy na pulpicie komputera. Otworzy się wówczas lista dostępnych opcji, z której wybierasz "Ustawienia ekranu".
  001 5
 2. Po wybraniu pierwszego sposobu czyli klikając w "Manu Start" i "Ustawienia" otwórz zakładkę"System". ( Ważne: jeżeli wybierzesz metodę drugą czyli kliknięcie prawym przyciskiem myszy na pulpicie, zostaniesz przniesiony od razu do widoku Ekran- patrz punkt 3). 
  2
 3. W pasku menu po lewej stronie wybieramy "Ekran". Następnie skorzystaj z wyboru opcji w sekcji "Orientacja" ( pozioma- domyślna, pionowa, pozioma odwrócona, pionowa odwrócona). Zatwierdź klikając przycisk "Zastosuj". Po zatwierdzeniu wyboru ekran Windows 10 zostanie odwrócony jak sobie tego życzysz. 
  3
  003

 

Pytania? Sugestie?

Jezeli nadal masz problem z odwórceniem ekranu w Windows 10- daj nam znać pozostawiając komentarz w poniższym polu.