jakŁatwo.pl - proste porady technologiczne

Jak łatwo sprawdzić punkty karne przez bankowość elektroniczną?

jak sprawdzic punkty internet

Od kwietnia 2017 roku wszyscy kierowcy mogą zweryfikować swój stan konta z punktami karnymi bez wychodzenia z domu. Usługa jest bezpłatna ale potrzebujemy Profilu Zaufanego. Jeżeli jeszcze go nie posiadasz skorzystaj ze wskazówek, o których pisaliśmy w poprzednim artykule: Jak łatwo założyć Profil Zaufany w bankowości internetowej?
Jeżeli masz już Profil Zaufany to dzisiaj pokażemy jak w łatwy sposób sprawdzić punkty karne korzystając z bankowości elektronicznej i logiując się do ING BANK ŚLĄSKI.

 

 1. Wejdź na stronę https://obywatel.gov.pl/strona-glowna. Kliknij w zakładkę "Sprawdź punkty karne". Usługa ta jest również dostępna w sekcji "Kierowcy i pojazdy".
  1 1
 2. Otworzy się strona, na której musisz wybrać opcję iż jesteś zainteresowany sprawdzeniem punktów karnych przez internet. Po kliknięciu w link "Przez internet", wybierz opcje "Sprawdź swoje punkty karne".
  1 21

 3. Zostaniesz poinformowany o konieczności zalogowania się na stronę Profilu Zaufanego. Kliknij przycisk "Zaloguj się".
  2
 4. Po przeniesieniu na stronę logowania do Profilu Zaufanego, wybierz sposób logowania (taką metodę, za pomocą której zakładałeś profil). W naszym przypadku klikamy "Zaloguj przez bankowość elektroniczną" i wybierami bank "ING".
  3
  4
 5. Wyświetli się wniosek o dostęp do usługi online na platformie obywatel.gov.pl.Podpisz go klikając na przycisk "Podpisz profilem zaufanym". Następnie zostaniesz poproszony o autoryzację. W tym celu wybierz "Autoryzuj i podpisz dokument".
  5
  6
 6. Zostaniesz poproszony o wpisanie kodu autoryzujacego, otrzymanego z banku. W przypadku logowania przez ING BANK ŚLĄSKI będziesz musiał ponowanie zalogować się do konta internetowego.
  7
 7. Zostaniesz z powrotem przeniesiony na stornę obywatel.gov.pl, gdzie pojawi się informacja o zgromadzonych punktach karnych.
  8
  9

Zródło, Więcej:

https://obywatel.gov.pl/kierowcy-i-pojazdy/punkty-karne-ile-mam-punktow-karnych-za-mandaty#scenariusz-przez-internet

https://bezprawnik.pl/jak-sprawdzic-swoje-punkty-karne-w-internecie/

Pytania?

Jeżeli nadal masz problem ze sprawdzeniem iliści punkótw karnych za pomocą bankowości internetowej bądź poprostu chcesz nam zadać pytanie- pozostaw komentarz korzystając z poniższego pola.