jakŁatwo.pl - proste porady technologiczne

Uwaga! Od 1 października br. zmiany - dzięki CEPiK 2.0 podróż samochodem bez dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia posiadania polisy OC!

naglowek cepik 110

Do tej pory za brak dowodu rejestracyjnego kierowcy groził mandat w wysokości 50 zł. Taka sama kara groziła za jazdę bez posiadania przy sobie polisy OC. Dzięki systemowi CEPiK 2.0, podróż samochodem bez dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia posiadania polisy OC nie będzie karana mandatem. Oczywiście dowód rejestracyjny nadal jest dokumentem niezbędnym przy załatwianiu formalności m.in. w Stacjach Kontroli Pojazdów, przy sprzedaży auta. Wszystkie dane dotyczące pojazdu, wydanego dokumentu w tym także polisy i badania technicznego gromadzone są w CEPiK-u (Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców). To tam np. policja może sprzwadzić Twoje dane podczas kontroli drogowej. Czego możesz dowiedzieć się z Centralnej Ewidencji Pojazdów? Co to jest CEPiK 2.0? O tym w dzisiejszym artykule.

Add a comment

Czytaj więcej...

Uwaga! Od 13 listopada br. nowa Centralna Ewidecja Pojazdów i zmiany w przeglądach samochodów!

naglowek cepik

Każdy kierowca wie, że jego samochód musi przechodzić okresowo przegląd techniczny. Jeżeli jesteś ciekawy jakie zmiany czekają Ciebie w trakcie wizyty w stacji diagnostycznej i czego możesz dowiedzieć się z Centralnej Ewidencji Pojazdów to zapraszamy o lektury dzisiejszego artykułu. 

Add a comment

Czytaj więcej...

Jak łatwo sprawdzić punkty karne przez bankowość elektroniczną?

jak sprawdzic punkty internet

Od kwietnia 2017 roku wszyscy kierowcy mogą zweryfikować swój stan konta z punktami karnymi bez wychodzenia z domu. Usługa jest bezpłatna ale potrzebujemy Profilu Zaufanego. Jeżeli jeszcze go nie posiadasz skorzystaj ze wskazówek, o których pisaliśmy w poprzednim artykule: Jak łatwo założyć Profil Zaufany w bankowości internetowej?
Jeżeli masz już Profil Zaufany to dzisiaj pokażemy jak w łatwy sposób sprawdzić punkty karne korzystając z bankowości elektronicznej i logiując się do ING BANK ŚLĄSKI.

Add a comment

Czytaj więcej...

Skype - kontaktuj się jeszcze łatwiej ze znajomymi na całym świecie.

naglowek skypefunkcje

Skype umożliwia Tobie kontakt ze znajomymi, rodziną czy też przyjaciółmi niezależnie od dzielącej Was odległości. Jeżeli jeszcze nie korzystasz ze Skype'a na swoim telefonie możesz łatwo rozpocząć po lekturze naszego artykułu, klikając w LINK. Dodatkowo dziś postanowilismy zebrać kilka informacji, które pomogą bliżej poznać popularny komunikator i sprawią, że od tej pory korzystanie z aplikacji będzie jasne i przejrzyste. Zapraszamy do lektury!

Add a comment

Czytaj więcej...

Jak łatwo założyć profil zaufany w bankowości internetowej ING Bank Śląski?

naglwek profil zaufany 1

Profil Zaufany to Twoje narzędzie, które umożliwia m.in. złożenie podpisu elektronicznego, z którym załatwisz wiele spraw urzędowych bez wychodzenia z domu. Mówiąc prościej jest to rodzaj e-podpisu. Za jego pomocą możesz łatwo potwierdzić swoją tożsamość oraz szybko i bezpiecznie wysyłać różnego rodzaju dokumenty. W dzisiejszym artykule pokażemy jak łatwo założyć i potwierdzić profil zaufany za pomocą internetowego konta bankowego. W związku z tym, że wszystkie Twoje dane w banku są wiarygodne, nie musisz ich potwierdzać osobiście w urzędzie. Zaczynamy!

Add a comment

Czytaj więcej...