jakŁatwo.pl - proste porady technologiczne

Jak łatwo włączyć i wyłączyć na Facebooku funkcję ZNAJOMI W POBLIŻU?

naglowek fb znajomiwpoblizu

Funkcja ZNAJOMI W POBLIŻU umożliwia wzajemne udostępnianie aktualnej lokalizacji znajomym i bliskim. Wciąż wiele osób nie wie jak z niej korzystać, jak ją włączyć lub wyłączyć. Jeśli chcesz sprawdzić kto z Twoich znajomych znajduje się ( lub niedawno zameldował się) w Twojej okolicy lub jesteś ciekawy dokąd podróżują Twoi przyjaciele, to dzisiejszy artykuł jest skierowany właśnie do Ciebie. Zaczynamy!

 

JAK WŁĄCZYĆ FUNKCJĘ ZNAJOMI W POBLIŻU W APILKACJI FACEBOOK NA TELEFONIE Z ANDROID?

 1. Uruchom aplikację Facebook na swoim telefonie. Na pasku narzędzi kliknij na ikonę 3 , znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu.
  1 2
 2. Na liście opcji Facebooka znajdź i kliknij  "Znajomi w pobliżu". Jeśli nie widzisz tej funkcji, kliknij na "Zobacz więcej". 
  4 5
 3. Określ kto może zobaczyć Twoją okolicę. Jeśli chcesz, aby widzieli Cię wszyscy znajomi z Facebooka, kliknij na opcję „Znajomi”. Jeżeli chcesz, aby Twoja lokalizacja była widoczna tylko dla Twoich najbliższych znajomych i rodziny, wybierz grupę „Rodzina”. Możesz także udostępnić lokalizację znajomym tylko ze swojej najbliższej okolicy. Na zakończenie kliknij "Włącz". Informacje o Twojej lokalizacji będą widoczne dla znajomych i bliskich pod warunkiem, że oni także udostępniają Tobie informacje o swojej lokalizacji przy użyciu funkcji "Znajomi w pobliżu".
  13 6
  7

JAK WYŁĄCZYĆ FUNKCJĘ ZNAJOMI W POBLIŻU W APILKACJI FACEBOOK NA TELEFONIE Z ANDROID?

 1. Uruchom aplikację Facebook na swoim telefonie. Na pasku narzędzi kliknij na ikonę 3 , znajdującą się w prawym, górnym rogu ekranu. Następnie kliknij na opcję  "Znajomi w pobliżu"
  1 2
  5
 2. Kliknij na ikonę 9 znajdujacą się w prawym, górnym rogu ekranu a następnie dotknij pozycji "Ustawienia" ( ikona zębatego koła).
  8 10
 3. Ustaw suwak w pozycji nieaktywnej, aby wyłączyć całkowicie funkcję "Znajomi w pobliżu" lub też wstrzymać czasowo jej działanie( na godzinę, na 24h lub też do następnego dnia do godziny 8:00). Gotowe! 
  11 12

Więcej

https://www.facebook.com/help/291236034364603

https://www.download.net.pl/jak-wlaczyc-funkcje-znajomi-w-poblizu-na-facebooku-i-jak-jej-uzywac/n/10271/

Pytania? 

Jeśli nadal potrzebujesz pomocy, odezwij się do nas. Postaramy się pomóc!