jakŁatwo.pl - proste porady technologiczne

Jak łatwo zmienić hasło na Facebooku?

naglowek fb zmiana hasla

Nie zabezpieczyłeś odpowiednio swojego konta na Facebooku? Istnieje wówczas ryzyko, że ktoś może z niego korzystać bez Twojej wiedzy, wysyłając np. wiadomości dziwnej treści do Twoich znajmoych bądź publikując w Twoim imieniu różnego rodzaju posty. Pierwszą rzeczą jaką musisz zrobić to zmienić swoje hasło na Facebooku. Nie lekceważ tego i pamiętaj, że silne hasło zabezpiecza dostęp do Twoich danych osobowych, prywatnych zdjęć czy też wiadomości. Przy jego tworzeniu zwróć uwagę na to aby było trudne do zapamiętania, zawierało duże i małe litery oraz znaki specjalne i składało się z conajmniej 10 znaków! Zobacza sam jakie to łatwe! Zaczynamy.

 1. Zaloguj się do swojego konta na Facebooku, używając jeszcze starego hasła, które będziesz chciał zmienić.
  1 1
 2. Kliknij ikonę strzałki 2, znajdującą się w prawym, górnym rogu strony a następnie wybierz opcję "Ustawienia"
  4
 3. Otworzy się nowa strona z ogólnymi ustawieniami konta. W kolumnie po lewej wybierz opcję "Bezpieczeństwo i logowanie".
  5 5
 4. Przy pozycji "Zmień hasło" kliknij "Edytuj". W pierwszym polu wpisz swoje aktualne hasło a następnie nowe i zatwierdź je. Nowe hasło musi zawierać co najmniej sześć znaków, może być to też kombinacja numerów, liter i znaków przestankowych. System rozróżnia małe litery od dużych, dlatego upewnij się, czy nie został wciśnięty przycisk CapsLock. Na koniec kliknij opcje "Zapisz zmiany".
  6
 5. Gotowe! Twoje nowe hasło jest już aktywne. 
  7

Więcej

Jak zmienić lub zresetować hasło

Pytania? 

Jeżeli nadal masz problem ze zmianą hasła na Facebooku daj nam znać, pozostawiając komentarz w poniższym polu.