jakŁatwo.pl - proste porady technologiczne

Jak łatwo udostępniać zdjęcia osobom, które nie korzystają z Facebooka?

naglowek fbNiektórzy ograniczają się do umieszczenia zdjęcia profilowego a inni uważają, że Facebook jest idealnym miejscem do tworzenia fotograficznego portofolio. Zamieszczamy zdjęcia z egzotycznych wyjazdów, ze spotkań towarzystkich czy też dzielimy się naszymi pasjami. Wszystkie fotografie mogą oglądać nasi znajomi na Facebooku. Ale co jeżeli chcemy podzielić się zdjęciami z imprezy urodzinowej z osobą, która nie posiada konta na najpopularniejszym portalu społecznościowym? Dzisiejszy artykuł rozwieje wszelkie wątpliwości. Pokażemy jak łatwo udostępnić zdjęcia osobom, które nie korzystają z Facebooka. 

Możesz udostępniać tylko te zdjęcia i albumy, które sam utworzyłeś. Niestety oprócz zdjęć profilowych czy tych z telefonu. Wszystkimi pozostałymi fotografiami możesz się dzielić z innymi bez ograniczeń. Postępuj zgodnie z poniższą instrukcją a zobaczysz jakie to łatwe.

 1. Zaloguj się do swojego konta na Facebooku, podając swój adres e-mail oraz hasło.  
  zdjceice 1
 2. Po zalogowaniu, przejdź do swojego profilu i kliknij ikonę "Zdjęcia" ( na poniższym zrzucie zaznaczone czerwonym kółkiem).
  zdjecie 2 2
 3. Zaznacz pozycję "Albumy" a następnie wybierz ten, który chcesz udostępnić. Możesz także pochwalić się tylko pojedyńczą fotografią, wybierając pozycję "Twoje zdjęcia"
  zdjecie 3
 4. Chcąc udostępnić wybrany album, kilknij w menu koła zębatego kolo ikona, znajdującego się w prawym, górnym rogu i wybierz opcję "Uzyskaj link". Jeżeli chcesz podzielić się tylko jednym zdjęciem, wybierz je i kliknij "Opcje" a następnie "Uzyskaj link".
  zdjecie 4 4
  zdjecie 6
 5. W nowym oknie dialogowym pojawi się komunikat o udostępnianym albumie bądź pojedyńczym zdjęciu. Skopiuj link i prześlij go znajomym, którzy nie korzystają z Facebooka. W ten sposób będą mieć dostęp do Twoich fotografii.
  zdjecie 5

Więcej?

https://www.facebook.com/help/124590517619792

Pytania? Sugestie?

Jeżeli masz pytania bądź wątpliwości - daj znać. Pozostaw komentarz w poniższym polu.