jakŁatwo.pl - proste porady technologiczne

Co to jest właściwie ten Instagram?

naglowek instagram

Instagram jest to aplikacja, za pomocą której wrzucamy zdjęcia na utworzone przez nas konto lub obserwujemy forografie i filmiki innych użytkowników. Jeżeli jeszcze nie zainstalowałeś aplikacji na swoim telefonie, możesz łatwo to zrobić po przeczytanu artykułu "Jak łatwo zainstalować Instagram na telefonie z Android". A jeżeli masz już założone konto ale nie wiesz jak korzystać z serwisu społecznościowego to zapraszamy do lektury!

CO TO JEST INSTAGRAM?

Aplikacja ta wyróżnia się od pozostałych stron ze zdjęciami czy też innych portali społecznościowych łatwością użytkowania i wyszukiwania zdjęć po hasztagach (#), używanych po to aby inni mogli znaleźć Twoje zdjęcia (każde słowo poprzedzone jest #). Używasz różnych słów, które mogą opisać Twoje fotografie. Jeżeli któryś z użytkowników Instagrama będzie szukał np. zdjęcia słuchawek, to natrafi spośród mnóstwa fotografii właśnie na Twoje. Jeżeli zdjęcie się spodoba może zostawić lajka, klikając na ikone serduszka, zostawić komentarz lub dodać Twój profil do obserwowanych (w przyszłości na jego stronie głównej będa się wyświetlały zdjęcia zrobione właśnie przez Ciebie). My niedawno także rozpoczęlismy swoją przygodę z Instagramem, więc zapraszamy do śledzenia naszych poczynań :) 

18 15
19

JAK DZIAŁA INSTAGRAM?

Zainstalowałeś już aplikację i zalogowałeś się do swojego konta? Świetnie! Na dole głównej strony masz kilka przydatnych ikonek:

  • domek 26 - jest to swego rodzaju tablica, na której możesz oglądać zdjęcia i filmiki wrzucane prze osoby, które obserwujesz. Może to być kilka a nawet kilkadziesiąt różnych profili. Wszystko zależy od Ciebie. Jeżeli uwielbiasz bawić się modą, możesz obserwować zdjęcia blogerek modowych, które zamieszczają ciekawe stylizacje. Lubisz gotować? Śledź profil kogoś, kto wrzuca zdjęcia dań z informacją o wykorzystanych produktach lub udostępnia fotografie fajnych, klimatycznych restauracji i kawiarni. 
  • lupka 25 - dzięki niej możesz wyszukać osoby po nazwie, zdjęcia po # bądź też zdjęcia wykonane w konkretnym miejscu. Fajne jest to, że dodatkowo wyświetlą się zdjęcia lub filmiki, które są powiązane z osobami, które już obserwujesz. 
  • kwadrat z plusem 24 - używając tego znaku możesz dodać swoje zdjęcie, wybierając je z galerii telefonu lub też zrobić je od razu za pomocą Instagrama korzystając z wbudowanego aparatu. 
  • serduszko 22 - w zakładce "Obserwujesz" pojawią się profile, które obserwujesz oraz zdjęcia, które te osoby polubiły. W drugiej zakładce "Ty" pojawiają się informacje, kto polubił lub skomentował Twoje zdjęcie oraz kto dodał Ciebie do osób obserwowanych.
  • ludzik 23 - to jest Twój profil. Widzisz swoje opublikowane fotograie oraz zdjęcia na których zostałeś oznaczony. Klikajac na ikonę 20 znajdującą się w prawym, górnym rogu strony, przejdziesz do "Opcji" swojego konta. Możesz m.in. zaprosić swoich znajomych, obserwować innych użytkowników, edytować profil czy też listę znajomych, zmienić hasło oraz ustawić konto jako prywatne ( oznacza to, że Twoje zdjęcia i filmy mogą oglądać jedynie zatwierdzeni przez Ciebie użytkownicy).  

Zdjęcia, które umieszczasz na Instagramie moższ edytować, poprawiając m.in. jasność i kontrast zdjęcia. Do wykonanych fotografii możesz dodawać różnego rodzaju filtry, które czynią je wyjątkowymi. Jest to bardzo wygodne narzędzie, które pozwala dzielić się swoimi wizjami i pasjami oraz szukać inspiracji u użykowników z różnego zakątka na świecie. 

12 13

Świetną opcją jest także aplikacja Boomerang, która umożliwia wykonywanie serii zdjęć a następnie łączy je w mini filmiki, które odtwarzane są najpierw do przodu, później do tyłu. Po kliknięciu przycisku aparatu, nastąpi bardzo szybka seria zdjęć a następnie zapętlona animacja. Wówczas możesz ją zapisać w pamięci swojego urządzenia bądź udostępnić na Instagramie. Napewno zaciekawisz tym swoich znajomych a używając dodatkowo hasztagów (#) zyskasz nowych obserwujących. Jeśli chcesz zmienić zwyczajne zdjęcia na zabawne mini historie i śmieszne "selfiki", kliknij na LINK a dowiesz się jak łatwo zainstalować aplikację Boomerang na swoim telefonie z Android. 

Więcej

https://play.google.com/store/apps/

Pytania?

Masz pytanie? Napisz do nas, korzystając z ponizszego pola!