jakŁatwo.pl - proste porady technologiczne

Uwaga! Od 1 października br. zmiany - dzięki CEPiK 2.0 podróż samochodem bez dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia posiadania polisy OC!

naglowek cepik 110

Do tej pory za brak dowodu rejestracyjnego kierowcy groził mandat w wysokości 50 zł. Taka sama kara groziła za jazdę bez posiadania przy sobie polisy OC. Dzięki systemowi CEPiK 2.0, podróż samochodem bez dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia posiadania polisy OC nie będzie karana mandatem. Oczywiście dowód rejestracyjny nadal jest dokumentem niezbędnym przy załatwianiu formalności m.in. w Stacjach Kontroli Pojazdów, przy sprzedaży auta. Wszystkie dane dotyczące pojazdu, wydanego dokumentu w tym także polisy i badania technicznego gromadzone są w CEPiK-u (Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców). To tam np. policja może sprzwadzić Twoje dane podczas kontroli drogowej. Czego możesz dowiedzieć się z Centralnej Ewidencji Pojazdów? Co to jest CEPiK 2.0? O tym w dzisiejszym artykule.

Add a comment

Czytaj więcej...

Blokady na Facebooku - jak długo to wszystko trwa?

naglowek fb blokady

Czy Ty również masz problemy z Facebookiem lub Messengerem? Masz zablokowany dostęp do wysyłania wiadomości, oznaczania i dodawania zdjęć? A może zablokowano Tobie możliwość wysyłania zaproszeń do grona znajomych? Dziś postaramy się odpowiedzieć na kilka pytań, które zaprzątają Wam głowę. Zapraszamy!

Add a comment

Czytaj więcej...

Jak łatwo kupić przedmiot w Marketplace na Facebooku?

marketplaceMarketplace już w Polsce! To nowa funkcja na Facebooku, dzięki której można kupować i sprzedawać różne produkty. Do tej pory z funkcji ogłoszeń mogli korzystać tylko członkowie różnych grup kupna-sprzedaży, które cieszyły się dużą popularnością. Facebook Marketplace różni się od takich serwisów jak OLX czy Allegro sposobem rozliczania. Tutaj nie prowadzi się płatności i dostawy a kupujący kontaktuje się bezpośrednio ze sprzedającym. Jeżeli chciałbyś zrobić zakupy korzystając z platformy na Facebooku to dzisiejszy artykuł jest właśnie dla Ciebie. Sam zobaczysz jakie to łatwe! 

Add a comment

Czytaj więcej...

Jak łatwo wybrać zaufane kontakty aby uzyskać pomoc w przypadku utraty dostępu do konta na Facebooku?

naglowek1

W przypadku utraty dostępu do konta możesz wybrać znajomych, którzy będą Twoimi zaufanymi kontaktami oraz pomogą Ci odzyskać dostęp do konta. Znajomi, których wybierzesz, będą mogli wysłać Ci kod resetowania ze specjalnym adresem URL. Jak to zrobić? O tym w dzisiejszym artykule! Zapaszamy. 

Add a comment

Czytaj więcej...

Co to jest właściwie ten Instagram?

naglowek instagram

Instagram jest to aplikacja, za pomocą której wrzucamy zdjęcia na utworzone przez nas konto lub obserwujemy forografie i filmiki innych użytkowników. Jeżeli jeszcze nie zainstalowałeś aplikacji na swoim telefonie, możesz łatwo to zrobić po przeczytanu artykułu "Jak łatwo zainstalować Instagram na telefonie z Android". A jeżeli masz już założone konto ale nie wiesz jak korzystać z serwisu społecznościowego to zapraszamy do lektury!

Add a comment

Czytaj więcej...