jakŁatwo.pl - proste porady technologiczne

Jak łatwo włączyć automatyczną odpowiedź na skrzynce pocztowej Gmail?

naglowek gmail

Wyjeżdżasz na wakacje? Jesteś poza domem bez dostępu do internetu oraz do swojego konta Gmail? Możesz łatwo ustawić wiadomość o nieobecności. Poinformujesz w niej nadawców, że nie możesz od razu odpowiedzieć na ich maile. Jeżeli jesteś ciakwy jak ustawić autoresponder w Gmailu zostań z nami. Zapraszamy do lektury.

KONFIGUROWANIE WIADOMOŚCI O NIEOBECNOŚCI NA KOMPUTERZE

 

 1. Otwórz pocztę Gmail na swoim komputerze a następnie zaloguj się do swojego konta.
  9
 2. W prawym górnym rogu kliknij na ikonę zębategio koła a następnie wybierz "Ustawienia".
  1
 3. Przejdź do zakładki "Ogólne" a następnie przewiń stronę na sam dół do sekcji „Wiadomość o nieobecności”. Zaznacz opcję "Wiadomość o nieobecności włączona". Wypełnij także zakres dat (wybieramy datę, od której rozpocznie się wysyłanie automatycznej wiadomości i kiedy powinna zakończyć się jej publikacja), temat i treść wiadomości. Możesz także zdecydować kto będzie adresatem Twoich automatycznych wiadomości o nieobecności. Jeśli nie zaznaczysz opcji "Wyślij odpowiedź tylko do osób z mojej listy kontaktów" wówczas automatyczne wiadomości z Gmaila będą wysyłane do wszystkich osób, które do Ciebie napiszą. Zatwierdź klikając na "Zapisz zmiany". 
  2

KONFIGUROWANIE WIADOMOŚCI O NIEOBECNOŚCI NA ANDROIDZIE

 

 1. Otwórz aplikację Gmail na swoim telefonie z Android.
  3
 2. W lewym górnym rogu ekranu kliknij na ikonę 4 (główne Menu) a następnie przewiń w dół i wybierz "Ustawienia" (ikona zębatego koła),
  5 
 3. Wybierz konto a następnie kliknij "Wiadomość o nieobecności". Aby włączyć wiadomość o nieobecności przesuń suwak znajdujący się u góry po prawej stronie. Uzupełnij zakres dat, temat i treść wiadomości. Zatwierdź klikając "Gotowe".
  6  6666 
  8

Więcej

https://support.google.com/mail/answer/25922?co=GENIE.Platform%3DAndroid&hl=pl&oco=1

Pytania?

Masz problem aby ustawić automatyczną wiadomość? Napisz do nas, chętnie pomożemy!