jakŁatwo.pl - proste porady technologiczne

Jak łatwo założyć konto na Gmail?

naglowek gmailKorzystasz z e-maila, który nie spełnia Twoich oczekiwań? A może nie masz jeszcze poczty elektronicznej? Jeżeli szukasz skrzynki, która zaoferuje Ci brak spamu i reklam, ogromną przestrzeń czy też wbudowany chat tekstowy i głosowy to dzisiejszy arykuł skierowany jest właśnie do Ciebie. Gmail.com - serwis, który oferuje wszystko czego potrzebujesz. Pozwoli on także tworzyć grupy, do których możesz przypisać odpowiednie adresy e-mail i dzięki temu wiadomości przychodzace na twoją skrzynkę będą automatycznie grupowane. Jeśli zdecydujesz się na korzystanie z kalendarza, będziesz otrzymywać bezpłatne SMS-y przypomnające o ważnych wydarzeniach. Jeśli jesteś zdecydowany to pokażemy Tobie jak założyć pocztę na Gmail.com? Zapraszamy!

 

 1. Wejdź na stronę internetową www.gmail.com. Kliknij przycisk "Utwórz konto", znajdujący się w prawym, górnym rogu ekranu. 
  1
 2. Zostaniesz poproszony o podanie swoich danych osobowych ( dzięki nim Twoje konto jest lepiej zabezpieczone), takich jak: nazwisko i imię, data urodzenia czy też numer telefonu komórkowego. Oczywiście zdecyduj o nazwie swojego konta ( możesz używać liter, cyfer i kropek) oraz utwórz hasło, za pomocą którego będziesz mógł się logować ( użyj co najmniej 8 znaków. Pamietaj, aby nie używać hasła z innej witryny ani czegoś zbyt oczywistego). Jeśli masz jakiś adres mailowy zaleca się dodanie go. Może się on przydać z kilku powodów, na przykład, aby zwiększyć bezpieczeństwo nowego konta, przywrócić dostęp do konta, gdy nie możesz się zalogować (np. jeśli nie pamiętasz hasła) czy też otrzymywać powiadomienia z usług Google. Na koniec kliknij przycisk "Następny krok".
  2
 3. Musisz zaakceptować warunki korzystania z usług Googla. Klikając przycisk "Zgadzam się", wyrażasz także zgodę na politykę Prywatności, która opisuje, jak przetwarzane są Twoje dane. 
  3
 4.  Gotowe! Udało się utworzyć konto Google. Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda Twoja skrzynka pocztowa kliknij na przycisk "Przejdź do Gmail". 
  4
 5. Skrzynka odbiorcza Gmaila sortuje e-maile według kategorii. Dzięki temu od razu widzisz nowe wiadomości  sam możesz zdecydować, które przeczytać teraz, a które później. Karty „Społeczności” i „Oferty” są włączone domyślnie. Możesz włączyć dodatkowo karty „Powiadomienia” i „Fora” jeśli chcesz, by wiadomości z tych kategorii nie wyświetlały się w Twojej głównej skrzynce odbiorczej. 
  9

W kolejnych artykułach pojawią się wskazówki na temat efektywniejszego korzystania z Gmaila a także pokażemy jak łatwo pobrać oficjalną aplikację Gmail na swój telefon z Android i mieć dzięki temu wszystko pod ręką. 

Pytania?

Masz pytania lub wątpliwości? Nie możesz poradzić sobie z założeniem konta? Napisz do nas! Chętnie pomożemy!