jakŁatwo.pl - proste porady technologiczne

Jak łatwo kupić bilety za pomocą nowych biletomatów we wrocławskiej komunikacji miejskiej?

naglowek mpk
Od 8 marca w pojazdach komunikacji miejskiej pojawiły się nowe elektroniczne kasowniki z funkacją sprzedaży biletów. System wprowadza sporo nowości i udogodnień dla pasażerów. Między innymi pojawiło się dużo nowych form płatności (również telefonem) i opcji na samej karcie elektronicznej. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak łatwo kupić za pomocą karty płatniczej bilety jednorazowe czy też czasowe w kasowniku w środku pojazdu to dzisiejszy artykuł jest właśnie dla Ciebie. Zapraszamy do lektury!

Pewnie wielu z Was zadaje sobie pytanie czy oby napewno karty płatnicze, które wykorzystuje się do zakupu biletu są bezpieczne w trakcie kontroli. Dostawca zapewnia, że jest to rozwiązanie bezpieczne. Kontrolerzy będą mieli przy sobie terminale płatnicze do kontroli biletów, które są zarejestrowane u agenta rozliczeniowego z certyfikowną aplikacją płatniczą tylko, że z wyłączoną funkcją pobierania opłat. Kontroler będzie miał dostęp jedynie do informacji o posiadanym bilecie lub biletach. Dokonując płatności kartą bankową za zakup biletu, generowany jest tzw. token czyli identyfikator cyfrowy transakcji. Jest on przesyłany z systemu pokładowego do systemu centralnego a następnie wszystkie tokeny z transakcji zakupowych przesyłane są do czytników kontrolerskich. Kontroler sprawdzając czy jest ważny bilet dla Twojej karty otrzymuje informację na czytniku w postaci np. "bilet jednorazowy noramalny", 'bilet czasowy", lub wyślwietla się informacja o posiadanych kilku biletach, itd. Podsumowując, wyświetlane będą tylko rodzaje biletów! (Informacje pochodzą z Działu Handlowego Pionu Płatności Elektronicznych Menniny Polskiej). 

 1. Wybierz na ekranie kasownika bilet, który chcesz kupić i określ jego liczbę. Aby skorzystać z szerszej oferty kliknij na przycisk "Pełna oferta biletów".
  6 5
 2. Następnie kliknij na przycisk "Kupuję i płacę". Zbliż kartę płatniczą do czytnika kart, który znajduje poniżej ekranu dotykowego kasownika. Po akceptacji zakupu przez kasownik masz już kupiony ważny bilet na przejazd. 
  2 3
 3. Płatność została zrealizona. Uwaga! Sprzedaż biletów odbywa się tylko w formie elektronicznej więc nie otrzymasz wydruku biletu oraz potwierdzenia transakcji. W momencie kontroli przyłóż do czytnika kontrolerskiego kartę płatniczą, którą dokonałeś zakupu biletu. Zgodnie z zapewnieniami Dostawcy, Kontroler nie będzie mial dostępu do danych na Twojej karcie bankowej. Gotowe! System sprawdzi i potwierdzi zakup biletu. 
  4
 4. W chwili obecnej możesz jeszcze kupić bilety w wersji papierowej np. w kiosku ruchu ( tak jak wspominaliśmy stare automaty biletowe w środku pojazdu są już nieczynne). Takie bilety możesz skasować w starych, żóltych kasownikach. Ale pamiętaj, że niebawem i one odejdą w zapomnienie. Więc zrób sobie z nim ostatnie selfie i korzystaj z nowego biletomatu.
  8

Więcej

https://www.wroclaw.pl/jak-gdzie-kupic-bilety-mpk-biletomaty-wroclaw

Pytania?

Masz pytania? A może chciałyś podzielić się wrażeniami i uwagami odnośnie nowych biletomatów?