jakŁatwo.pl - proste porady technologiczne

Jak łatwo korzystać z Paczkomatu?

20170215 jak korzystac z paczkomatu

Masz dość oczekiwania na kuriera z przesyłką? Chciałbyś wygodnie (bez kolejek) odebrać lub nadać przesyłkę w drodze do/lub z pracy, szkoły, uczelni? Z pomocą przychodzą Paczkomaty czyli systemy automatycznych skrytek pocztowych. Są usługą w ofercie inPost, która ma na celu zminimalizować koszty oraz maksymalnie zautomatyzować przesyłanie paczek. Paczkomaty zlokalizowane są w różnych miejscach publicznych, na stacjach benzynowych czy też przy supermarketach. Sam widzisz, że są na wyciągnięcie ręki. Jeżeli jeszcze nigdy nie korzystałeś z usługi paczkomatu to dobrze trafiłeś. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się jak one działają oraz jak szybko i łatwo nadać i odebrać przesyłkę. Zapraszamy do instrukcji krok po kroku.

NADAJ PACZKĘ

Nadawanie przesyłek jest niezwykle proste. Paczkę możesz nadać na dwa sposoby. Poprzez założenie konta na MANAGERZE PACZEK bądź bezpośrednio w wybranym przez Ciebie paczkomacie. 

JAK I GDZIE NADAĆ PRZESYŁKĘ ZA POMOCĄ MANAGERA PACZEK? 

Założenie konta w Managerze Paczek trwa dosłownie kilka minut i co ważne nic nie kosztuje. Potem możesz spokojnie i do woli, w zaciszu własnego mieszkania nadawać przesyłki. 

 1. Wejdź na stronę https://manager.paczkomaty.pl/register i załóż swoje konto. Uzupełnij dane, podając m.in. adres e-mail, numer telefonu oraz preferowany paczkomat, w którym będziesz nadawać przesyłki. Zakończ klikając "ZAREJESTRUJ SIĘ".
  inpost 2inpost 3
 2. Po zakończeniu rejestracji otrzymasz wiadomość na swoją skrzynkę mailową z informacjami dotyczącymi aktywacji konta.
  inpost 5
 3. Zaloguj się do swojej skrzynki e-mail. Otwórz wiadomość od inPost i aktywuj konto.inpost 6

Teraz gdy już posiadasz konto, możesz nadać swoją przesyłkę. 

 1. Zaloguj się do Managera Paczek, korzystając ze strony HTTPS://MANAGER.PACZKOMATY.PL/ZALOGUJ
  inpost 7
 2. Po zalogowaniu się do swojego konta, przygotuj swoją przesyłkę. Pierwszym krokiem jest nadanie etykiety. Stworzysz ją kilkając w zakładkę "Wyślij Przesyłki". Wypełnij formularz podając adres mailowy oraz numer telefonu odbiorcy, rozmiar paczki, sposób nadania a także miejsce odbioru przesyłki.  
  inpost 8
 3. Zostaniesz poinformowany o koszcie przesyłki. Etykietę opłacisz ze środków posiadanych na swoim koncie inPost. Stan konta możesz sprawdzić i doładować bardzo łatwo kilkając w zakładkę "Płatności" i wpisując kwotę w dolnym prawym rogu strony. Zatwierdź wybierając "Doładuj".
  00000
  000001
 4. Na samym końcu kliknij " Opłać, wydrukuj i wyślij". Z Twojego konta w Managerze Paczek zostanie pobrana automatycznie kwota za nadanie etykiety. Gotową etykietę wydrukuj i naklej na opakowanie swojej paczki.
 5. Tak przygotowaną przesyłkę nadaj w paczkomacie, który podałeś przy rejestracji swojego konta. Zeskanuj numer paczki oraz wpisz kod nadania z etykiety. Otworzy się skrytka, do której włóż przesyłkę. Gotowe!
  00002
  IMG 4662

JAK NADAĆ PRZESYŁKĘ BEZPOŚREDNIO W PACZKOMACIE? 

Nie musisz posiadać konta w Managerze Paczek aby nadać przesyłkę. Wystarczy, że wcześniej znajdziesz paczkomat, z którego usług chcesz skorzystać. Pomocna może okazać się strona https://twoj.inpost.pl/pl/znajdz-punkt-inpost

paczkomat lista

 

 1. Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi na ekranie paczkomatu.IMG 4652
 2. Na ekranie maszyny wybierz "Nadam Paczkę"
  IMG 4654
 3. Wybierz "Wyslę szybko bez formalności".  
  00003
 4. Określ jakich wymiarów jest Twoja paczka. Dla ułatwienia przy obrazkach podane są rozmiary łącznie z kosztami wysyłki.
  IMG 4656
 5. Potrzebny bedzie Twój numer telefonu, na który zostanie wysłany kod nadania paczki. Jest niezbędny by zakończyć transakcje. Kliknij "Idź dalej"
  IMG 4657
 6. Podaj numer telefonu osoby, do której wysyłasz paczkę. Otrzyma on wiadomość z kodem odbioru. Bez niego adresat nie będzie mógł odebrać przesyłki.
  IMG 4658
 7. Otrzymasz wiadomość z kodem nadania.  
  IMG 4659
  IMG 4660
 8. Dokonaj opłaty. Następnie otworzy się skrytka, do której włóż przesyłkę. Po nadaniu Ty oraz odbiorca paczki otrzymacie wiadomość z powiadomieniem o dokananej transakcji. 
  IMG 4663

 

ODBIERZ PACZKĘ

Robiąc zakupy przez internet oprócz tradycyjnej wysyłki, możesz wybrać usługę paczkomatu. Jest to wygodny sposób i dzięki takiej decyzji nie musisz już siedzieć w domu i wyczekiwać kuriera czy listonosza. Wystarczy, że przy zamówieniu podasz swój numer telefonu, adres e-mail oraz paczkomat, który znajduje się w dogodnej dla Ciebie lokalizacji. Pamiętaj, że z paczkomatów możesz korzystać 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu. Na odbiór przesyłki masz 72 h od momentu otrzymania powiadomienia. Jeżeli nie masz czasu zawsze możesz poprosić o pomoc kogoś zaufanego.

JAK ODEBRAĆ PRZESYŁKĘ W PACZKOMACIE? 

 1. W chwili dostarczenia przesyłki do paczkomatu otrzymasz powiadomienie z 6 cyfrowym kodem odbioru. Zachowaj tę wiadomość!
  0000
 2. Odwiedź paczkomat, który podałeś przy składaniu zamówienia. Na ekranie wybierz opcję "Odbiór Paczki".
  111111111
 3. Podaj swój numer telefonu oraz kod odbioru, otrzymanego w wiadomości SMS.
  IMG 4657
  IMG 4660
 4. Po wprowadzeniu wszystkich potrzebnych danych otworzy się skrytka, z której wyjmij swoją przesyłkę. Gotowe! Możesz cieszyć się swoimi zakupami. 

Więcej

https://twoj.inpost.pl/pl/centrum-pomocy

Pytania? Sugestie? 

Pozostaw nam komentarz korzystając z ponizszego formularza.